Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Začíná Týden kultury na Valašsku: divadlo, grilování i živá muzika

date_range 16.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Komedie Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem

Devět divadelních představení během sedmi dnů pod šapitó uprostřed Beskyd, grilované speciality i živá muzika: to vše nabídne 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se opět stane symbolickou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se od 18. do 24. srpna a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.

 

Stejně jako loni festival zahájí oblíbené Divadlo Bez zábradlí, které tentokrát přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. „Jak tento úvodní, tak i následující večer s komedií Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem jsou již vyprodané. Na další dny ale stále máme vstupenky k dispozici. Zájemci si je mohou koupit na www.tydenkultury.cz,“ říká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková. Na komedii „1+1=3“ v neděli 21. srpna mohou dokonce návštěvníci získat k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma. V představení Benátky pod sněhem pak především místní diváky jistě potěší, že se v hlavní roli spolu s Mírou Noskem představí herečka Kristýna Janáčková, rodačka ze sousední Karolinky.

Divadelní představení se odehrají pod šapitó uprostřed Beskyd

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. „Jeho vystoupení mají u nás, pod šapitó uprostřed přírody, úplně jinou atmosféru, než v klasických divadelních sálech. Proto na ně mnozí diváci jezdí pravidelně. Pamatujeme i na děti. V sobotu a neděli pro ně hrajeme pohádky vždy v 10 hodin,“ dodává Martina Žáčková.

 

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. Speciálně kvůli festivalu bývá v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž ožije párty zóna s občerstvením v režii kuchařů Lanterny, posezením pod širým nebem a živou muzikou. O tu se letos postarají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

 

Spa hotel Lanterna také připravil k Týdnu kultury speciální nabídku pro ubytované hosty. Ti obdrží během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

 

 

Festival se letos koná již pošesté. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic.

 

Více informací a prodej vstupenek: www.tydenkultury.cz

 

Program Týdne kultury na Valašsku:

ČT 18. 8. – Divadlo Bez zábradlí: Blbec k večeři (V. Vydra, J. Carda, R. Hrušínský) – VYPRODÁNO

PÁ 19. 8. – Agentura Harlekýn: Na Zlatém jezeře (S. Stašová, L. Frej) – VYPRODÁNO

SO 20. 8. – Divadlo NAVĚTVI: Kouzla skřítků – PRO DĚTI

SO 20. 8. – Pantheon production: Benátky pod sněhem (M. Nosek, K. Janáčková)

NE 21. 8. – Loutkové divadlo Ostrava: Hrnečku, vař! – PRO DĚTI

NE 21. 8. – Malé Divadlo Komedie: 1 + 1 = 3 – AKČNÍ NABÍDKA VSTUPENEK „1+1“

PO 22. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody – POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

ÚT 23. 8. – Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

ST 24. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA