Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Začne rekonstrukce silnice u Štítné nad Vláří

date_range 29.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Začátkem srpna 2013 zahájí stavební firma práce na rekonstrukci téměř devítisetmetrového úseku silnice II/495 mezi obcemi Jestřabí a Štítná nad Vláří. Obnovená silnice bude předána motoristům do konce letošního října.

Předmětem této investiční stavby Ředitelství silnic Zlínského kraje je rekonstrukce silnice II/495 v úseku Jestřabí – Štítná nad Vláří po křižovatku do místní části Popov. Celková délka rekonstruované silnice je 853 metrů. Rekonstruovaná vozovka bude vedena ve stávající trase, pouze směrová úprava oblouku v délce 170 metrů bude z původní trasy částečně vybočovat. Šířka komunikace bude sjednocena na 8 metrů v extravilánu a 7,5 metru v zastavěné části obce Štítná nad Vláří.

Štítná nad Vláří

foto archív redakce

U stávající vozovky bude provedena sanace nestabilních okrajů. Kraje vozovky budou odtěženy a bude provedena nová konstrukce o tloušťce 45 centimetrů. V případě zjištění nestabilního podloží bude provedena sanace podloží do hloubky 40 centimetrů. Bude se frézovat obrusná vrstva v tloušťce 50 – 100 milimetrů. Po odfrézování budou provedeny případné lokální vysprávky. Nové obrusné vrstvy budou položeny v tloušťce 100 milimetrů. Bude obnoveno odvodnění vozovky, počítá se rovněž s obnovou dopravního značení.

Zhotovitelem stavby je podle výsledku výběrového řízení firma EUROVIA CS, a. s., odštěpný závod oblast Morava, závod Zlín. Smluvní cena činí 6,6 milionu korun. Akce bude spolufinancována z fondů EU v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava. Dotace má činit 70 procent uznatelných nákladů.

Stavební práce na silnici II/495 budou realizovány za částečné uzavírky silnice s tím, že provoz přes stavbu bude veden po polovině šířky vozovky a řízen světelnou signalizací. Pro nákladní automobily bude stanovena objízdná trasa přes Vlachovice, Valašské Klobouky, Brumov-Bylnici.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA