Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záhonkům a zahradám dopřejte kompost

date_range 26.Bře, 2014 featured_play_list Aktuality

 

S nástupem jarního počasí se zahrádkáři a pěstitelé pustili do prvních úprav svých zahrad a záhonků. Mnozí z nich chtějí rostlinám zajistit lepší podmínky pro růst a bohatou úrodu, a tak jim dopřávají organické hnojení kompostem. Kdo nevlastní kompostér, v němž by zpracovával bioodpad ze své zahrady a domácnosti, rozhodně nemusí zoufat. Pro kvalitní kompostový substrát si může zajet do valašskokloboucké komunitní kompostárny. Její produkt je pro občany k dispozici v libovolném množství a zcela zdarma.

foto MěÚ Valašské Klobouky

„Komunitní kompostárna produkuje díky pečlivému zpracovávání bioodpadu velmi hodnotný kompost. Organická hmota z minulého roku je díky netypické zimě dobře rozložena a ideálně připravena k využití. Cenná surovina poslouží nejen jako hnojivo pro veřejnou zeleň a úpravy trávníků, ale je také k dispozici našim občanům, aby ji využili k obohacení půdy na jejich zahradách a pozemcích," uvedl místostarosta Martin Janík. Kompost prospěje zeleninovým záhonům, ovocným a okrasným dřevinám, trávníkům, květinám a podobně.

Zájemci si mohou odebrání dohodnout na Valašskoklobouckých službách, kontaktní telefony 777 565 191 nebo 777 565 192. Vyzvednutí kompostového substrátu je možné ve všedních dnech od 7 do 14 hodin.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA