Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zahraniční návštěvě se u nás líbilo

date_range 28.Říj, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve dnech 15.-18. října se ve Vlachově Lhotě sešli zahraniční hosté v rámci setkání partnerských obcí. Valašsko navštívili zástupci z obcí Dolinka (Slovensko), Cserháthaláp, Patak, Gyöngyössolymos (Maďarsko), Mesna Zajednica, Stara Moravica (Srbsko) a obce Olosig (Rumunsko).

Čtyřdenní program se nesl ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. Návštěvníci byli vesnicí i okolím nadšeni, Valašsko se jim sice ukázalo v pochmurném podzimním počasí, ale i tak si získalo jejich srdce.

Setkání partnerských obcí ve Vlachově Lhotě         foto: Honza Sucháček           fotogalerie

„Snažili jsme se ukázat hostům co nejvíce z Vlachovi Lhoty a jejího okolí, a to nejenom památky a přírodu, ale i realizované a plánované projekty. V pátečním rokování jsme diskutovali o společenském životě v našem valašském kraji a porovnávali jej se zvyky v ostatních partnerských obcích," řekl starosta obce Vlachova Lhota Miroslav Častulík.

Sobota patřila exkurzím i soutěžení. Zatímco většina dívek a dam od dopoledních hodin pekla a zdobila různé variace z perníku, pánové se vydali na farmu do Vrbětic, kde se mohli podívat, jak se zpracovává ovčí vlna. Velmi zajímává byla také návštěva výroby sudů u pana Fryzelky ve Vlachovicích a nečekaná exkurze do pěstitelské pálenice u vlachovického koupaliště.

Hosté při návštěvě výrobny dřevěných sudů        foto: Honza Sucháček         fotogalerie

„Hostům naši chlapi udili cigára ze Slavičína, koštovali sýry z bio farmy ve Štítné, chleba a drobné pečivo z místních pekáren a naše kuchařky Jarka a Zdenka nám navařili naše krajová jídla, které si hosté hodně pochvalovali, tím jsme jim ukázali kvalitní výrobky z našeho blízkého okolí," říká místostarosta obce Pavel Mana.

Odpoledne zavítali do místního kulturního domu dětské folklorní soubory Dřínky ze Šumic a Pitínáněk. O sportovní ukázku hasičského útoku se postarali mladí požárníci z Vlachovic. Předseda integrované sítě regionálních rozvojových agentur na slovensku Ing. Štefan Repko poté ocenil šikovné dívky a dámy za jejich chutné a krásné výrobky z perníku. Zbytek večera patřil volné zábavě s kapelou Důbravanka, která se nebála zahrát i popové písně.

Nedělní loučení předcházela účast na mši svaté v kostele svatého Michaela Archanděla ve Vlachovicích. „Setkání nám všem něco dalo a už teď se těšíme na další, které proběhne v dubnu v obci Cserháthláp v Maďarsku," dodal Miroslav Častulík.

Toto setkání bylo financované z evropských dotací Výkonné agentury (EACEA), pod názvem Evropské občanství – evropské hodnoty.

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA