Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zahraniční stážisté na půdě gymnázia

date_range 27.Lis, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Neuplynul ani rok a na naši školu opět přijeli studenti z celého světa, tentokrát z Austrálie, Brazílie, Číny, Indonésie, Rumunska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Projekt EDISON, který zrealizovala studentská organizace AIESEC, proběhl na gymnáziu od 19. – 25. listopadu 2012.

Cílem projektu je překonávat mezikulturní bariéry, ale také procvičovat jazykové dovednosti. Tomu přispěla i skutečnost, že stážisty ubytovali studenti školy, kteří tak měli exotiku přímo doma v obýváku. Já jsem byla jednou z nich.

Týden probíhal následujícím způsobem. V neděli si hostitelské rodiny stážisty vyzvedly na autobusovém nádraží ve Valašských Kloboukách a odvezly je do jejich nových domovů. V průběhu celého týdne navštěvovali stážisté jednotlivé hodiny angličtiny a ruštiny, kde prezentovali kulturu a politickou situaci svých rodných zemí. Po škole následoval odpolední program, kdy se zahraniční studenti dozvěděli, jak probíhá život v České republice, zvláště na Valašsku.

Z mého pohledu se tento týden velmi vydařil. Zpočátku jsem měla strach, že si na týden doma ubytujeme někoho cizího, ale mé obavy byly zbytečné. Považuji to za skvělou zkušenost a myslím, že projekt EDISON splnil svůj účel.

Tereza Dorňáková, Kvinta

Projekt EDISON ze zákulisí

Jako členka středoškolského střediska AIESEC Zlín na Gymnáziu ve Valašských Kloboukách jsem se do projektu EDISON zapojila také – ovšem jako organizátor!

Člověk možná ani netuší, kolik práce se pod názvem tohoto projektu skrývá, dokud celou akci nepřipravuje. Zlínská pobočka AIESEC, pod kterou naše středisko patří, zajistila zahraniční stážisty, a to z Austrálie, Brazílie, Číny, Indonésie, Rumunska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Těchto 8 cizinců stráví v České republice 6 týdnů, z toho polovinu v okolí Valašských Klobouk (Gymnázium Valašské Klobouky a Základní školy v Brumově-Bylnici a Valašských Kloboukách).

Poté následoval další těžký úkol právě pro nás – najít hostitelské rodiny! Tato činnost spočívá v tom, že musíte obejít třídy jednotlivých škol, kde se bude projekt realizovat a hledat „odvážlivce", kteří by si daného cizince vzali s sebou domů na celý týden. Naštěstí se studenti osmělili a všichni stážisté měli brzy své budoucí hostitele jisté. Rodinám jsme pak vysvětlili průběh celého týdne, tím byly připraveny na příjezd nových kamarádů.

Když kalendář ukazoval 18. listopad, všichni se cítili plni očekávání a nervozity. Přišel týden s velkým T! Nezapomenutelných 7 dní, na které jsme se chystali více než měsíc a kdy budeme poznávat jeden druhého, naše kultury a tradic.

 foto archiv gymnázia

A jak to celé dopadlo?

Dle mého názoru je výsledek víc než skvělý! Soudím tak ze zářících úsměvů účastníků projektu, které říkají „Thanks for this week". A pak vám to všechno dojde. Tahle práce DÁVÁ SMYSL!

Eva Pitrunová, 3. G

Program s mezinárodními studenty projektu EDISON

Ve středu 21. 11. 2012 se na Gymnáziu ve Valašských Kloboukách uskutečnil unikátní program pro studenty 4. ročníků. Stážisté z různých končin světa nám přibližovali život v jejich zemích. Studenti byli rozděleni do osmi skupin a každá z nich se dozvídala zajímavosti o zvycích, kultuře a životě v jednom z vybraných států. Měli také možnost procvičit si své komunikační schopnosti v cizím jazyce. Vše nakonec sepsali, ilustračně doplnili a umístili na nástěnky, které je možno naleznout na chodbách gymnázia. Tento program zorganizovala organizace AIESEC společně s vedením školy.

The unique lecture for the students of the 4th grade took a place on Wednesday 21. 11. 2012 at Grammar school in Valašské Klobouky. The trainees from different parts of the world were introducing us how people live in their own countries. The students were split into the eight groups and were taught about interesting habits, differences of their culture and life in the places which the international students came from. High school students had also the opportunity to practise communication in a foreign language. They wrote down, illustated and placed what they learnt into the noticeboards in the corridors of our school. This programme was organised by the AIESEC, collectively with the school‘s management.

Petra Menšíková, 4. G

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA