Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zákaz nezákaz. Navigace přece hovořila jasně

date_range 11.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Polský kamion skončil mimo komunikaci, foto: město Vsetín

Polský řidič kamionu zaměstnávál ve Vsetíně od úterního rána hasiče, energetiky a také pracovníky stavební firmy. Navigace jej totiž zavedla do úzké ulice Hluboké nad základní školou na Ohradě. Když už nevěděl kudy dál, chtěl vycouvat, ale při tomto manévru se po ním utrhla krajnice a tahač zůstal částečně sklouznutý nad hlubokým srázem.

 

Kamion polské firmy směřující do Jasenic s mnohatunovým nákladem hliníkových profilů pro firmu vyrábějící stínící techniku sjel podle navigace z obchvatu Vsetína na Ohradu. „Až zde pravděpodobně zjistil, že se přes stavbu okružní křižovatky nedostane, a pokoušel se vrátit. Navigace jej pak nepochopitelně dovedla až do úzké uličky nad zdejší základní školou. Při jízdě vjel do řidič do zákazu vjezdu nákladním automobilům, a to hned dvakrát. Nakonec uvízl a při snaze se vrátit sklouzla přední část kamionu mimo komunikaci,“ popsal radní Vsetína Jiří Žůrek.

 

Na místo ihned vyrazili strážníci a hasiči, byla povolána také těžká vyprošťovací technika. „Vypnuta musela být i elektřina v této části města, neboť k havárii došlo pod elektrickým vedením a jeřáb se pohyboval v jeho bezprostřední blízkosti,“ upřesnil Jiří Žůrek.

 

Vyprošťování kamionu, foto: město Vsetín

 

Zajímavostí jistě je, že policisté v poslední chvíli zastavili další kamion, který dle navigace už mířil po úzké silnici ke škole na Ohradě a pravděpodobně by se dostal do obdobné situace jako jeho předchůdce. Za porušení zákazu vjezdu byla jeho řidiči uložena bloková pokuta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi