Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zasněžené silnice lákají driftaře. Policie je tolerovat nebude

date_range 11.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Policisté na Vsetínsku dohlíží v zimním období mimo jiné i na bezpečnost provozu na zasněžených komunikacích. Zejména v okolí Velkých Karlovic se navíc potýkají s nebezpečnými řidiči, kteří se v jízdě na takovém povrchu vyžívají. „Vyznavači tzv. driftování jsou poměrně organizovaní a k jízdě využívají především hlavní silnici ve směru ke státní hranici, silnici přes Soláň či komunikaci vedoucí na Kohútku,“ uvedl mluvčí policistů Petr Jaroš.

 

Byť je velmi obtížné přistihnout tyto nezodpovědné řidiče přímo při jízdě, neznamená to, že by policisté takovéto chování tolerovali. Podle Petra Jaroše neustále monitorují inkriminované úseky a také díky veřejnosti se jim mnohdy daří ukončit tuto nebezpečnou činnost ještě dříve, než „driftaři“ vyjedou.

 

V uplynulých dnech policisté zkontrolovali několik takových řidičů, u kterých následně zadokumentovali tři desítky případů porušení dopravních předpisů či aktuálně platných vládních opatření v souvislosti s nouzovým stavem.

 

„I v následujících dnech se na kontrolu zasněžených úseků, které „driftaře“ i z dalekého okolí tak lákají, zaměříme,“ dodal Petr Jaroš.

 

Video: Legální drifting na uzavřené trati (Rally letní guma 2016)

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA