Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zástupci valašských měst si připomněli vznik Československa

date_range 28.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Připomínka 102. výročí vzniku Československa u Památníku čs. vzájemnosti

Jeden z nejvýznamnějších státních svátků, výročí vzniku samostatného Československa, si v jeho předvečer, v úterý 27. října, připomněli zástupci vsetínské i valašskokloboucké radnice. Ve Vsetíně to bylo položením kytice u památníku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, ve Valašských Kloboukách k Památníku československé vzájemnosti na Masarykově náměstí.

 

U pamětní desky před farním kostelem Povýšení svatého Kříže ve Valašských Klobukách poté uctili také památku padlých za I. světové války. Pietní okamžiky proběhly kvůli závažné epidemické situaci bez účasti veřejnosti, avšak v jejím jméně.

Uctění památky padlých za I. světové války ve Valašských Kloboukách

„Za všechny občany Valašských Klobouk jsme společně se zastupitelem a členem zdejší jednoty Československé obce legionářské Miroslavem Maňasem položili věnec k památníku, který nám v centru města připomíná bratrskou blízkost Čechů a Slováků. I když je nyní náš národ zkoušený těžkou situací, neměli bychom zapomínat na hodnoty, na kterých bylo Československo vystavěno. Demokracie, vlastenectví a sounáležitost,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček.

 

Při příležitosti blížícího se svátku Všech svatých zástupci města vzdali také hold valašskoklobouckým občanům, kteří během let 1914-1918 položili svůj život. Pietní akt vždy následoval po tradiční dušičkové bohoslužbě, letos však musel kvůli epidemii změnit podobu.

Ve Vsetíně položili kytici k památníku prezidenta osvoboditele místostarostové

Stejně tak ve Vsetíně bylo letošní výročí spíše komorní. V úterý 27. října tak kytici a svíčky k památníku prezidenta osvoboditele položili za vedení města pouze místostarostové Simona Hlaváčová a Tomáš Pifka, a uctili tak toto tak významné datum v československé historii.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA