Závod Klobucká kola vyhrál Milan Zvonek

date_range 17.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

Na sobotní závod horských kol pod názvem Klobucká kola se postavilo 156 závodníků v 17 kategoriích. Závod zařazený do seriálu regionálních závodů pod názvem Valašskokarpatská cyklotour se jezdí okruhovým způsobem, kdy náročnost okruhů je uzpůsobena věku účastníků. Jediný okruh, který doznal změn proti minulému ročníku, je ten nejdelší pro dospělé kategorie. Ten byl prodloužen a byl tak doplněn o atraktivní trailovou pasáž po nejtěžším stoupání na trati. Upraveny byly i sjezdové pasáže tohoto okruhu, což se závodníkům zamlouvalo.

Za horkého sobotního odpoledne, kdy kolem procházelo několik bouřkových oblačností, po celou dobu závodů ve Val. Kloboukách nepršelo. Závody začaly starty nejmenších účastníků, kterých bylo ze všech dětských a mládežnických kategorií nejvíc.

V kategorii mužů 1 zvítězil Milan Zvonek                     Foto redakce                    Fotogalerie

V kat. mužů 1 se na čelní pozici už po startu usadil domácí borec Milan Zvonek (Nilfisk ALTO) a s náskokem téměř dvou minut zvítězil, kdy nejdelší okruh absolvovali čtyřikrát. Na druhé místo se v průběhu první poloviny závodu propracoval Tomáš Frýdl a uhájil v cíli druhé místo před dotírajícím dalším domácím borcem Michalem Láníkem (Val. Klobouky), který se výjimečně pustil, pro něj, do tak krátkého závodu (20km). Láník je úspěšný závodník na 24 hodinových závodech a pořád se udržuje ve velmi dobré kondici.

FOTOGALERIE

Kompletní výsledky ke stažení ZDE

V závodě ženy 1 chvíli po startu v technické pasáži upadla favorizovaná Lucie Javorová (Valachbajk team) a dlouhou dobu doháněla tuto ztrátu a později do toho přišel ještě defekt. Závod však nevzdala a přesto pokračovala v závodě. V tu dobu už byla na přední příčce Martina Šichtová (KPHC Turčianske Teplice – SR) a suverénně si přijela pro vítězství. Na druhém místě po celou dobu závodu jezdila Silvie Zvonková (Nilfisk ALTO), která na Klobuckých kolech doplnila rodinnou kolekci o druhé místo. Na třetím místě nakonec dorazila do cíle Lucie Javorová.

„S průběhem celé akce jsme velice spokojeni. Slunečné počasí se udrželo před kolemjdoucími bouřkami a k závažnému zranění během závodu nedošlo. Drobné oděrky a šrámy ošetřila pí. Šulcová. Především jsme spokojeni s celkovou účastí závodníků, kterých bylo ještě o kousek více, což překonalo dosavadní rekord v účasti z minulého ročníku. Z toho více, než dvě třetiny tvořily děti a mládež. Ohlasy závodníků jsme zaslechli také pozitivní," řekl organizátor Radomír Bačo.

„S uspořádáním děkujeme všem pořadatelům, organizátorům, sponzorům, pak také Městu Val. Klobouky a jeho organizacím – ČČK a SDH za vstřícnost a ochotu," doplnil Bačo.