Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Herec Zdeněk Junák namluví i druhý snímek amatérských filmařů z Lačnova

date_range 29.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zdeněk Junák bude vypravečem i ve druhém filmu

Amatérská filmová společnost Orelcompeny z Lačnova, se po úspešném snímku Zbojník, pustila do dalšího zbojnického projektu. Děj nového filmu se vrátí před události filmu Zbojník, a ukáže nám jak se budoucí družina spojila a co členy přivedlo na zbojnický chodníček. Nový film dostal název Zbojník – Poďme chlapci, poďme zbíjat. Vypravěčem v novém snímku bude stejně jako v tom prvním Zdeněk Junák.

 

První film Zbojník, který měl premiéru letos v dubnu, předčil očekávání jeho tvůrců. „Původně jsme chtěli film promítnout v kině pouze hercům, sponzorům a spolupracovníkům. Nakonec z toho byly tři premiéry a několik repríz, včetně promítání ve škole ve Francově Lhotě a v Liptále na zeď zámku v předvečer Liptálských slavností. Největší kladné ohlasy byly především z našeho blízkého kraje. Důvodů bylo několik. Zdejší lidé znají naši tvorbu, znají mnohé, kteří si ve filmu zahráli a ví v jakých podmínkách pracujeme,“ říká amatérský režisér z Lačnova Michal Martinka. Film Zbojník se promítal v kině ve Valašských Kloboukách, Vizovicích a ve Vsetíně. „I když v našich očích se výsledek může jevit jako „velkofilm“ pořád je to amaterský počin z řadou chyb a nedokonalostí. Novým filmem bychom nechtěli překonat Zbojníka. Chtěli bychom se držet, alespoň okrajově, předešlé kvality. Jak filmově, tak příběhově,“ doplnil Michal Martinka.

 

Video: Pan Zdeněk Junák láká k dalšímu zbojnickému filmu

 

Nový film nebude mít tak velkou výpravu jako předešlý snímek. „Je to spíš takové doplnění děje ze života zbojníků. Navíc se učíme pracovat s novým foťákem a novými objektivy, takže než vyšperkujeme kvalitu, bude to ještě chvilku trvat,“ upřesnil Michal Martinka. Film Zbojník – Poďme chlapci, poďme zbíjat se skládá ze šesti částí. Pět částí bude o každém jednotlivém zbojníkovi, co dělal a jak se živil. Šestá pojednává o chvíli, kdy se budoucích pět zbojníků potká a kvůli jisté události se spojí proti vrchnosti.

 

Kdy se můžeme na nový počin amatérských filmařů z Lačnova těšit? „Letos máme natočené kompletně dvě části a polovinu třetí. Začali jsme až ve druhé půlce tohoto roku. Doufáme, že zbytek se podaří dokončit v roce příštím,“ prozradil Michal Martinka.

 

Držíme palce ať se vše podaří, podle představ tvůrců nového filmu.

 

Z natáčení nového filmu Zbojník – Poďme chlapci, poďme zbíjat. Foto: archiv filmařů

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA