Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zdravé stromy se ve Vsetíně kácet nebudou

date_range 31.Bře, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Jasany před Masarykovým gymnáziem ve Vsetíně se kácet nebudou. Takové je rozhodnutí odboru životního prostředí, který je oprávněný odstranění dřevin ve městě povolit. Stromy jsou totiž zdravé, neohrožují občany ani nijak neomezují provoz gymnázia. A rekonstrukce tamního chodníku není pádným důvodem k tomu, aby Vsetíňané o zmíněné stromy přišli.

„Komise životního prostředí došla jednomyslně k závěru, že pokácení těchto stromů by bylo s ohledem na úbytek starší zeleně v této lokalitě předčasné. Stromy jsou stále v dobrém stavu," zdůraznil vedoucí odboru životního prostředí vsetínské radnice Ing. Jan Štěpaník.

 

Foto: Jiří Žůrek. Na snímku nové stromy na náměstí Svobody

 
Městský úřad už byl v minulosti nucen povolit kácení javoru nedaleko gymnázia. Byl totiž starý a kolemjdoucím občanům tak hrozilo v případě jeho pádu nebezpečí. Nesplňoval navíc zákonnou podmínku, která říká, že dřevina musí růst minimálně tři metry od budovy. Několik dalších stromů muselo být pokáceno v centru města také kvůli špatnému zdravotnímu stavu, který ukázal dendrologický posudek. Nahradily je však už koncem roku dřeviny nové. Náměstí Svobody tak nyní zdobí třicítka nových lipek.

Marie Šidlová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA