Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zdravotníci si v roli hasičů nevedli vůbec špatně

date_range 13.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: archiv nemocnice

Dvacítka zdravotníků Vsetínské nemocnice si přímo v jejím areálu vyzkoušela práci s hasicími přístroji. Šlo naštěstí jen o nácvik, který proběhl v rámci školení preventivních požárních hlídek. Zdravotníci si pod odborným dohledem profesionálních hasičů a bezpečnostního technika mohli v praxi vyzkoušet rozdíl při likvidaci ohně pomocí práškového a sněhového hasicího přístroje. Pro řadu z nich to byla vůbec první příležitost v životě, kdy se mohli pustit do boje se skutečnými plameny.

 

„Praktické školení se mi opravdu líbilo a myslím, že je to pro nás obrovská zkušenost a obrovský přínos. Poprvé jsem si vyzkoušela, co který hasicí přístroj umí a jak rychle je možné s ním oheň zlikvidovat. Kdyby se tedy v nemocnici nedej Bože něco stalo, asi bychom si i díky dnešnímu praktickému nácviku věděli rady,“ pochválila akci Iva Hromadová, zdravotní sestra Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vsetínské nemocnice.

 

Formu školení přivítali i profesionální hasiči. „Málokdy se setkáme s tím, že by někdo chtěl podobné praktické školení zrealizovat. Byli jsme tady jako instruktoři a jako odborný dohled a viděli jsme, že v případě požáru by nemocnice zůstala uchráněna. Snad to ale ve skutečnosti nebude nikdy třeba. Určitě má ale tento nácvik velký smysl a je dobré si práci s hasicím přístrojem zkusit,“ podotkl Evžen Táborský, velitel čety vsetínských profesionálních hasičů.

 

Vsetínská nemocnice procvičuje možné krizové scénáře pravidelně. V loňském roce probíhal opět ve spolupráci s hasiči nácvik evakuace budovy oddělení následné péče. Pacienty při něm nahradili figuranti a zapojena byla i výšková plošina. „Letos jsme chtěli udělat změnu, proto jsme připravili nádobu, v níž jsme míchali hořlavou směs. Tu jsme vždy zapálili a zaměstnanci si sami zkusili, jak takové hašení probíhá. Je to důležité zejména pro požární hlídky na našich zdravotnických provozech s lůžkovými stanicemi, kde jsou hospitalizovaní pacienti a je tam i daleko větší riziko ohrožení osob při vypuknutí skutečného požáru. Na zdravotnících bylo vidět, že praktický nácvik přivítali a svým způsobem si jej i užívali, protože naštěstí nešlo o reálnou situaci,“ doplnil Jan Skácal, bezpečnostní technik Vsetínské nemocnice.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA