Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ze Vsetínské Bečvy vytáhli muže v bezvědomí. Proud ho táhl 1,5 kilometru

date_range 17.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality

Řeka Bečva se ve čtvrtek dopoledne stala dějištěm souboje o lidský život.  Tísňová linka přijala deset minut po jedenácté hodině oznámení, že do náhonu potoka Rokytenka ve městě Vsetín měl spadnout muž. Na místo byla okamžitě vyslána místní jednotka profesiobálních hasičů, která potrvdila tvrzení svědků této události.

 

Silný proud táhl tělo muže dál po proudu až do soutoku řeky Bečvy. „Hasiči po tonoucím pátrali po proudu řeky necelých deset minut. Na pomoc si přivolali i další jednotku hasičů. Tělo unášené proudem uviděli 1,5 kilometru dál od místa pádu,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Do silného proudu řeky vlezli dva hasiči, oblečeni v suchém oděvu, přilbě a vestě, jištěni z břehu lanem. „Během krátkého okamžiku se jim podařilo tělo chytit a vytáhnout ven na břeh. Muže v bezvědomí přenesli do sanitního vozu, kde ihned posádka zdravotnické záchranné služby zahájila společně s hasiči nepřímou srdeční masáž. Po úspěšné resuscitaci byl šestačtyřicetiletý muž převezen do vsetínské nemocnice,“ dodala Javoříková.

 

Na místě byli také policisté, kteří zjištovali okolnosti pádu muže do vody. „Na základě svědeckých výpovědí nespatřujeme u této nehody žádné cizí zavinění,“ uvedl nprap. Petr Jaroš.

 

Hladina Vsetínské Bečvy sice ve čtvrtek dopoledne nedosáhla na první povodňový stupeň, ale po prudkých deštích nabral tok v korytě řeky značnou sílu.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA