Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na porodním oddělení krajské nemocnice se ženy nakazily salmonelou

date_range 17.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Celkem u třiadvaceti pacientů a šesti zaměstnanců Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se od pátku projevily zažívací potíže, v sobotu odpoledne krajští hygienici potvrdili, že se jedná o salmonelu. Ještě před potvrzením tohoto onemocnění byl již od pátku zaveden zvýšený hygienický režim a provedena další hygienická opatření.

 

„Případů salmonely v nemocnici od pátku nepřibylo a situace se postupně zklidňuje. Od pátku jsme zaznamenali zažívací potíže u 17 žen hospitalizovaných na gynekologicko-porodnickém oddělení, 2 pacientů urologie a 4 pacientů dětského oddělení. Stejné potíže se od pátku projevily také u 6 našich zaměstnanců. Okamžitě jsme zavedli zvýšený hygienický režim. Pacienty s obtížemi jsme izolovali od ostatních hospitalizovaných, personál i všichni pacienti na dotčených odděleních byli poučeni o nutnosti dodržovat hygienická opatření,“  uvedlo tiskové oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

 

Zdroj v tuto chvíli není známý a informace o možné příčině nákazy by měly být známy na začátku příštího týdne. Nemocnice provedla všechna potřebná hygienická opatření na dotčených odděleních a proběhla rovněž dekontaminace nemocniční kuchyně před zahájením další přípravy jídel. Postižené pacienty léčí standardně podáváním infuzí jako prevence dehydratace, u závažnějšího průběhu onemocnění nasazují antibiotickou léčbu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA