Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zimní údržba silnic zatím nevybočovala z průměru

date_range 14.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Ve Zlínském kraji pokračuje trend mírného nástupu zimního počasí s minimálním množstvím sněhových srážek v nižších a středních polohách.

 

Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy od září do konce listopadu 2020 odpovídaly průměru z posledních pěti let. Dosáhly částky 7,772 milionu korun, zatímco průměr předchozích pěti let vychází na 7,925 milionu korun. V tomto počátečním období zimní sezony jsou náklady tvořeny občasnými výjezdy sypačů podle klimatických podmínek a případným pluhováním nebo posypem, ale také držením pohotovosti dispečinků zimní údržby a na začátku období rovněž rozmísťováním zásněžek a přípravnými činnostmi.

 

Do konce listopadu 2020 bylo ve Zlínském kraji pluhováno 1 174 kilometrů silnic II. a III. třídy, posypalo se 5 811 kilometrů. Spotřebovalo se 239 tun soli a 427 tun inertních posypových materiálů.

 

Začátek zimy v minulém roce byl však ještě mírnější než ten letošní. Pro srovnání – před rokem ve stejném období bylo v kraji pluhováno pouze 35 kilometrů silnic II. a III. třídy, posypalo se 112 kilometrů, spotřebovala se jenom 1 tuna soli a 20 tun inertních posypových materiálů.

 

„Začátek zimy letos odpovídal trendu posledních let, kdy se v našem regionu v nižších a středních polohách ještě téměř nevyskytuje sníh. Pracovníkům společností Správa a údržba silnic to umožňovalo věnovat se ještě údržbovým pracím na silniční síti. Bylo možno bez omezení pokračovat v práci i na našich investičních stavbách,“ sdělil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA