Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Živý betlém lákal i přes nepřízeň počasí

date_range 30.Pro, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Den po vánočních svátcích se na valašskoklobouckém Masarykově náměstí odehrál dávný příběh o narození Ježíše Krista. I přes vytrvalé mrholení si živý betlém vysloužil velkou pozornost veřejnosti, a tak mu podle odhadů pořadatelů přihlíželo až pět stovek diváků. První ročník této vánoční akce připravilo Rodinné centrum Kaštánek spolu s Římskokatolickou farností Valašské Klobouky, Národopisným souborem Klobučan a Dětským domovem Smolina.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo živý betlém zorganizovat. Byla to náročná, ale krásná akce a přinesla nám také mnoho pobavení při zkouškách. Všem účinkujícím, zpěvákům a dobrovolníkům, kteří se na přípravě betléma podíleli, patří velké poděkování. Děkujeme také Městu Valašské Klobouky, které akci finančně podpořilo," pověděla jménem pořadatelů Markéta Šobáňová. Na publikum čekalo kromě divadla také slané a sladké občerstvení, horké nápoje a drobné upomínkové předměty, které vlastnoručně vyrobily maminky v Kaštánku.

 

foto pořadatelé    více fotek

 
Divadelně hudební pásmo zahájily děti z Klobučánku a úvodním slovem přivítal přítomné také farář Karel Janíček v kostýmu sluhy Herodese. Pak již následovalo sedm dějství, která prokládala zpěvem velká schola. U ohně nechyběli pastýři s ovečkami a ovčáckým psem, tři králové, kteří přijeli až na scénu na koních, nebo také ponocný, jenž se ujal role průvodce. Divadlo završil třicetičlenný průvod, který se přišel poklonit Ježíškovi. Děti i dospělí v dobových kostýmech mu za hudebního doprovodu malé scholičky přinášeli dary, například živou kozu, oříšky, jablka, košilku, vánočku a další. V závěru si všichni přítomní společně zazpívali Narodil se Kristus Pán a odnesli si do svých domovů prožitek vánočního tajemství.
 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA