Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zlato v kategorii žen putuje do Lačnova

date_range 26.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Sedm náročných okruhů sezony Toughest Firefighter Alive Vsacké ligy 2016 vyvrcholilo na Jasence za příjemného podzimního počasí a báječné nálady všech přítomných.

Hasiči SDH Jasenka si ráno zhluboka oddechli, když se mlha začala protrhávat a objevila se modrá obloha. Po loňské bahnité zkušenosti k tomu měli dostatečný důvod. Ještě se připravovala trať, když se na poslední kolo Vsacké ligy TFA začali sjíždět tvrdí valašští hasiči a hasičky. V tento den se krájel chleba. Sice i ten k výbornému guláši, ale i v celkovém umístění. Ještě i poslední kolo současně s odečtem kola nejhoršího mohlo provést v celkové klasifikaci nemalé rošády. Takže doslova pořád záleželo na každé vteřině. Vždyť například při vsetínském kole přišel závodník o bronz díky jediné tisícině vteřiny!!! Celý soutěžní den jako na dlani si můžete prohlédnout ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

Poslední kolo má však i svoje zvláštní kouzlo. Končí další ročník velmi náročné soutěže a nastává loučení výborné party hasičů, kamarádů, bandy, která žije něčím, co je v dnešní době určitě vzácnější než zlato a diamanty. Dobrovolní hasiči totiž obětují stovky hodin svého volna pro to, aby byli připraveni pomoci i docela cizím lidem, bez ohledu, zda je pán či kmán. A co by řada dnešních mamonářů zcela určitě považovala za duševní poruchu, dobrovolní hasiči pomáhají lidem ZDARMA!!! A přesto jen nepatrný zlomek obyvatel pocítí při slově hasič, ať už dobrovolný či profík nebo vůbec záchranář, úctu a pokoru, potřebu děkovat za to, že vůbec jsou mezi námi.

Sedm okruhů sezony TFA Vsacké ligy 2016 je u konce                 fotogalerie

Závěrečné soutěžení hasiček a hasičů navštívil i poslanec Petr Kořenek. A zcela určitě to nebylo jen na skok, pro sběr politických bodů. Petr Kořenek akce hasičů navštěvuje, vzhledem k svému časově napjatému harmonogramu, docela často. I na Jasence podebatoval s hasiči a zajímal se o průběh soutěže. Jak chutná hasičská dřina se přišla podívat i 1. místostarostka města Vsetín Simona Hlaváčová. Je důležité, aby politici viděli na vlastní oči, zač je toho loket, zachraňovat životy, aby pak o to důrazněji prosazovali podporu i malých jednotek dobrovolných sborů. Takové investice nikdy nebudou, na rozdíl od řady jiných projektů, o nichž tak často slyšíme v televizích, vyhozené oknem.

Do areálu na Jasence přišla i řada diváků. Spojili příjemné posezení s podívanou, kterou nevidí každý den. Velmi hlasitou podporou nezapomínali na domácí reky a hrdinné bojovnice, potleskem a uznalým výskotem podpořili řadu výborných výkonů. A že jich bylo! Ti nejlepší například doslova přelétávali dvoumetrovou vertikální bariéru. Odraz, dotek, dopad. Někteří borci, ale i borkyně při plnění disciplín nezapomínali kynout divákům nebo je oblažit úsměvem. Prostě perfektní den, perfektní nálada. A ta krása mezi hasičkami. Slovenské Papradno si dovezlo hasičku, kdy se Valachům v hlavě okamžitě rozezněla melodie skupiny Elán: „Si kočka, si kočka, si kočka…" Ale valašské hasičky – chlapi v mžiku pustili zahraniční miss z hlavy. K tomu další krása jako domácí kyselice, ale opravdu mňamózní guláš nebo klobásky, řada tekutých chemických roztoků vhodných k oslavě posledního kola Vsacké ligy. A perfektní závěr celého klání – na trati jako třešnička na dortu, dvanáctiletý Petr Novosad ze Sboru dobrovolných hasičů Růžďka, předvedl starším kolegům, že jim mladá generace šlape na paty. Za bouřlivé podpory, kdy mu Hammer box odpočítával tatínek Filip, běžel Petr pro své velké vítězství. Zaškobrtnutí se nepočítají. Vítězí vůle.

Skončilo sedmé kolo, skončil ročník 2016 Vsacké ligy TFA, jehož okamžiky uvidíte ve 39. týdnu i na Regionální televizi. Vynořily se domácí butylky valašského zázraku – čiré tekutiny, která chutná modře. Nejskvělejší nektar hoden královen a králů Vsacké ligy. Nastalo veliké pusinkování vítězek, odměňování nikoliv jen nejlepších, ale všech. Díky sponzorům byly ceny opravdu důstojnou odměnou za dosažené výsledky. Hasiči z Jasenky nezapomněli ani na děti a všechny, které byly přítomné, dostaly dáreček. Úplně všem patří hluboká poklona za to, co dokazují a za to, že civilům pomáhají. Profesionálové a ti dobrovolní zvláště. Velká část zlatého valašského pokladu a jiných drahých kovů putuje do Papradna na Slovensko. Chalani z Papradna jsou opravdu borci. Ale Valaši… Však posuďte!

Poslední kolo Vsacké ligy TFA Jasenka. V ženách získala zlato Vladislava Kalná SDH Jarcová, stříbro Ludmila Mikulínová SDH Lidečko, bronz Veronika Urbanová SDH Stanovnice. V družstvech soutěžilo jediné, takže zlato získaly ženy SDH Lidečko.

V kategorii mužů vybojoval zlato Marián Orság SDH Vsetín – město, stříbro Jakub Galko DHZ Papradno a bronz Josef Černíček SDH Jestřabí. V družtvech se na prvním místě umístilo mužstvo DHZ Papradno, na druhém SDH Jasenka a třetí místo vybojovali borci SDH Semetín.

V ročníku 2016 Vsacké ligy TFA si v kategorii žen odnáší zlato Marie Filáková SDH Lačnov. Stříbrná je Ludmila Mikulínová SDH Lidečko a bronzová Veronika Urbanová SDH Stanovnice. Jediné ženské družstvo SDH Lidečko získalo samozřejmě zlato.

V kategorii mužů dosáhl na 1. příčku Marián Orság SDH Vsetín – město, druhý skončil Jakub Galko DHZ Papradno a bronz si odnáší Michal Blažek SDH Staré Hamry. V družstvech získalo zlato za rok 2016 DHZ Papradno, stříbro SDH Jasenka a bronz SDH Semetín.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA