Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zlepšujeme Slavičín vstupuje do dalšího ročníku

date_range 10.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Květinový most

Památná lavička Jana Pivečky u slavičínského gymnázia, přírodní zahrada u ZŠ Malé Pole, socha Panny Marie nad Slavičínem nebo nový plot okolo Armyparku. I tyto projekty přihlásili občané města letos do druhého ročníku Zlepšujeme Slavičín.

 

„Jde o zapojení spolků a obyvatel na území města. Pozitivní odezva směrem od občanů nás mile překvapila,“ řekla místostarostka Monika Hubíková. Faktem je, že projektů z loňska si všiml snad každý Slavičan – čistily se kurty v Zámeckém parku, v Nevšové se sázel sad, vznikají trailové stezky nad Hrádkem nebo kaplička/rozhledna na Šabatci.

 

Celkem se do druhého ročníku přihlásilo 7 záměrů, které chtějí vylepšit prostor Slavičína a blízkého okolí. Kromě projektů zmíněných v úvodu to jsou záměry, které zastřešují například členové Klubu přátel historie Slavičínska, kteří chtějí zpřístupnit pro občany již téměř pozapomenutá místa nad městem – morový hřbitov a studánku Bučkova jama. Nadšenci z Armyparku Slavičín se zase rozhodli za prostředky z participativního rozpočtu opravit poničené betonové oplocení kolem areálu. Krásným příkladem, že i z malých částek participativního rozpočtu lze vytvořit „velkou věc“, je spolek Slavex Trails, který v loňském roce vznikl, z participativního rozpočtu vytvořil dvě trailové stezky a v letošním roce opět zažádal o finanční příspěvek na vybudování základny pro své členy i ostatní bikery.

 

Foto: realizované projekty z loňska

Občané budou mít možnost ocenit nejlepší návrhy prostřednictvím hlasování v aplikaci Mobilní rozhlas. Každý může udělit až tři hlasy zajímavým projektům.  Veřejné vyhlášení výsledků participativního rozpočtu Zlepšujeme Slavičín proběhne na začátku června. Město Slavičín se rozhodlo podpořit všechny návrhy k realizaci.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA