Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nemocnice Zlínského kraje přebírají covidové pacienty z Čech

date_range 04.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Letecká záchranná služba přepravuje pacienty ve vážném stavu. Foto: KNTB

V posledních týdnech se počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně drží zhruba na polovičních číslech ve srovnání s vrcholy pandemie, kterými zdravotnické zařízení procházelo v listopadu a v lednu. Zlínská nemocnice se vedle péče o vlastní pacienty snaží pomáhat zdravotnickým zařízením v kraji i ve vzdálenějších regionech, které jsou aktuálně pandemií postiženy nejvíce. Sama podobnou situaci zažívala právě na podzim a na začátku letošního roku. Souvislost s aktuální relativně dobrou situací v našem kraji může mít i promořenost, kdy si na podzim minulého roku mnoho lidí nákazou již prošlo.

 

„Překlady pacientů z ostatních nemocnic v kraji do zlínské nemocnice probíhají každý týden,“ uvedl Tomáše Gabrhelík, krajský koordinátor intenzivní péče a primář Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM) Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Na lůžka ARIM byli například přijati pacienti na umělé plicní ventilaci z Královéhradeckého kraje z nemocnic v Trutnově a Rychnově nad Kněžnou. „Sami jsme v listopadu a lednu potřebovali pomoc z jiných krajů, jsme tedy rádi, že ji můžeme alespoň tímto způsobem vracet,“ doplnil Tomáš Gabrhelík s tím, že pacienta z Ústeckého kraje přijímala i nemocnice ve Vsetíně.

Převoz pacientů z přetížených krajů. Foto: KNTB

Dnes odpoledne převzali ve Zlíně pacienta s koronavirem ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci ze Sokolova. Letecká záchranná služba ho přepravila vrtulníkem z přetíženého Karlovarského kraje. Je to už čtvrtý pacient, kterého v rámci mezikrajské pomoci od poloviny února přijali.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA