Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zlínský filmový festival i v Kloboukách

date_range 29.Kvě, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Letošní 58. ročník Zlín Film Festivalu je v krajském městě právě v plném proudu, na jeden den ovšem zavítá i do Valašských Klobouk a přinese ochutnávku programu do zdejšího kina Svět. Malí i velcí diváci se mohou na festivalová promítání těšit v pátek 1. června. Dopoledne bude projekce dětských snímků určena školním třídám, v 19 hodin pak budou dospělí zváni na speciální komponovaný pořad Valašsko ve filmu, jehož hostem bude herec a režisér Jan Kačer. Vstup je zdarma.

„Nápad, že by Zlín Film Festival mohl se svým programem expandovat do dalších měst kraje, mezi něž byly vybrány i Valašské Klobouky, zazněl loni od prezidenta festivalu Čestmíra Vančury. Těší mě, že se ideu podařilo přivést k realizaci, a že si naši i přespolní diváci budou moci užít kousek festivalového dění přímo v klobouckém kině," uvedla starostka Eliška Olšáková a popřála filmovému svátku úspěch.

 Program zde

Při dopoledním promítání se dětští diváci podívají na dánský animovaný film o putování kamarádů do Afriky za čokoládovníkem a na norský hraný snímek o dobrodružstvích členů mládežnické kapely.

„Komponovaný večerní pořad Valašsko ve filmu nabídne při příležitosti 90. výročí železniční trati krátký film Dráha presidenta Masaryka z roku 1928. Na něj naváže snímek Smrt si říká Engelchen, který byl zfilmován podle dobového knižního bestselleru klobouckého rodáka Ladislava Mňačka. Hostem projekce bude představitel hlavní role Jan Kačer, který zavzpomíná na natáčení i oskarové režiséry Elmara Klose a Jána Kadára," přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA