Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zloděj si z Koliby odnesl věci za 22 tisíc

date_range 27.Úno, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Obvodní oddělení Policie ČR ve Valašských Kloboukách ve spolupráci s Oddělením obecné kriminality Zlín v současné době provádí šetření hned několika případů vloupání do rekreačních chat a restauračních zařízení na území Valašskokloboucka.

Poslední případ je z noci ze soboty 23. února. Zatím neznámý pachatel se po vykopnutí skleněných výplní vstupních dveří vloupal do restauračního zařízení motorestu Koliba.

„Po vypáčení bezpečnostní skříňky tu odcizil finanční hotovost, stravenky a mobilní telefon, přičemž z prostoru výčepu vzal navíc i alkohol, větší množství cigaret a různé potraviny," uvedl k případu vrchní inspektor obvodního oddělení Marian Výlet. Majiteli restauračního zařízení tak způsobil škodu za bezmála 22 tisíc korun.

Policisté tímto žádají veřejnost o pomoc při pátrání po osobě pachatele a odcizených věcech. Své poznatky můžete i anonymně sdělit na tel č. 158, případně přímo na tel. č. OOP Val. Klobouky – 974 666 771

Rozbité skleněná výplň vstupních dveří motorestu Koliba   foto PČR     více fotek

Tento případ vloupání není bohužel na Valašskokloboucku ojedinělý. „V rámci prevence doporučujeme především majitelům chat, aby si každý podle svých možností zajistil okna a dveře kvalitními bezpečnostními zámky. Není ani vhodné nechávat otevřená nebo pootevřená okna, kvůli ventilaci. Na škodu určitě není například pořízení vhodného alarmu," nabádá k opatrnosti policista.

Často však lidé zlodějům napomohou i tím, že se někde pochlubí odjezdem na dovolenou. Velmi vhodné je i mít cenné věci nafoceny a to včetně výrobních čísel.

„Veřejnost bychom chtěli požádat, aby lidé nebyli lhostejní ke svému okolí. Pokud někdo vidí podezřelou osobu pohybující se v bezprostředním okolí domu nebo chaty souseda, je vhodné ihned zavolat na tísňovou linku," doplnil Marian Výlet.

Pokud přece jen majitel zjistí, že došlo k vloupání, doporučují policisté raději do domu či bytu nevstupovat a ani nic neuklízet a neprodleně volat Policii ČR.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA