Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zloděj „trambusů“ dopaden

date_range 24.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Vsetínští kriminalisté specializující se na majetkovou kriminalitu vypátrali společně s policisty z Horní Lidče dva muže, kteří odcizili před měsícem ve Francově Lhotě nákladní vozidlo „trambus". Auto má majitel nazpátek a jeden ze zlodějů má sdělené obvinění z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Druhý se sdělení obvinění dočká v nejbližších dnech.

Dne 24. června zjistil šedesátiletý muž, že mu někdo odcizil z oploceného areálu ve Francově Lhotě nákladní vozidlo Škoda 706. Krádež auta se dozvěděl od svého syna, který nákladní vůz spatřil odstavený na silnici před obcí Prlov. Krádež auta oznámili na policii. Majitel si svůj „trambus", ve kterém nebyla baterie, následně dopravil zpět do areálu, odkud byl odcizený. Společně s policisty pak zjistil, že zloděj auto nastartoval za pomocí dvou baterií, které ukradl po vypáčení dveří z unimobuňky nacházející se ve stejném areálu. Zloděj způsobil šedesátiletému muži z Francovy Lhoty škodu za 50 000 korun.

Netrvalo dlouho a policisté zloděje vypátrali. „Kolegové šetřením zjistili, že krádež má na svědomí jedenačtyřicetiletý muž z Třince, který v současné době pobývá v Otrokovicích, společně s dalším spolupachatelem z Třince. Domluvili se, že někde společně odcizí nákladní vozidlo, které následně prodají na náhradní díly," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Když projížděli Škodou Felícií našim okresem, tak náhodně zastavili ve Francově Lhotě, kde si vytipovali odstavený „trambus", který ukradli. Jelikož jim auto po několika kilometrech přestalo jet a nešlo znovu nastartovat, nechali ho na cestě, nasedli do své škodovky a odjeli pryč.

Jedenačtyřicetiletý muž má už několik záznamů v rejstříku trestů za majetkovou kriminalitu. V květnu letošního roku ukradl například na Luhačovicku úplně stejné nákladní auto jako ve Francově Lhotě, které odvezl do sběrných surovin ve Vsetíně. Tenkrát ho přímo ve výkupně kovového odpadu zadrželi naši kriminalisté.

„Včera jsme jedenačtyřicetiletému muži sdělili obvinění z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože má i zákaz řízení. Je stíhaný na svobodě. Druhému spolupachateli kriminalisté sdělí obvinění v nejbližších dnech," dodala mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA