Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zloději jdou po kolech. Zmizely i dražší modely s elektrickým pohonem

date_range 22.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality

Za období prázdnin řeší policisté v okrese Vsetín více jak dvě desítky případů, kdy předmětem zájmu zloděje bylo jízdní kolo nebo elektrokolo.

 

Na různých místech okresu Vsetín se za období prázdnin ztratilo dvacet kol a tři elektrokola. „Kola se ztrácejí ze společných kolárek bytových domů, sklepních kójí, dvorů a garáží. Velkou část odcizených kol tvoří kola zajištěná lankovým zámkem a odstavená u domů nebo restauračních zařízení. Hodnota kol se ve většině případech pohybuje v řádech několika tisícikorun, ale hodnota například u elektrokol je i desetinásobná. Ke krádežím dochází převážně v nočních hodinách,“ informoval mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

 

Výjimkou nejsou případy, kdy kolo majitel nechá zcela nezabezpečené nebo zabezpečené nedostatečně. Podobně tomu bylo i v pátek v obci na Vsetínsku. Majitel měl své elektrokolo uložené v garáži u domu. Garáž ale přes den nezavřel. Právě této skutečnosti pravděpodobně využil zloděj a elektrokolo během dne ukradl. „Majitel si tři roky staré elektrokolo černé barvy se šedým nápisem a s odpruženou přední vidlicí cení na padesát tisíc korun. Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k odcizenému elektrokolu nebo k pachateli trestného činu krádež a porušování domovní svobody,“ řekl k případu Vladislav Malcharczik.

 

Jízdní kola odkládáme na přehledných místech a kvalitním zámkem je uzamykáme k vhodnému předmětu. To i v případě, že kolo odkládáme opravdu na chvíli. Je možné využít i zámků s elektronickým alarmem. Pro dlouhodobější uložení ve společných prostorách bytových domů doporučujeme kontroly těchto prostor a i zde zabezpečit kolo kvalitním zámkem. Je vhodné si pořídit fotografii kola a zvážit jeho označení syntetickou DNA.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA