Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zloději mají žně, tašky si dobře hlídejte

date_range 30.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Poslední krádež policie zaevidovala včera. Na Balatonu v Novém Hrozenkově okradli mladého muže ze Vsetína o mobilní telefon, peněženku s doklady a o boty. Lidé by proto měli být na pozoru a nechávat své věci bez dohledu.

Včera se dostavil na policii ve Vsetíně jedenadvacetiletý muž, který přišel oznámit, že byl okraden během koupání. Mladík ze Vsetína se jel v neděli vykoupat do jezera Balaton v Novém Hrozenkově. Svoji peněženku a mobilní telefon si během dne schovával v botách. Občas si ze skrýše peněženku vzal, protože si kupoval nějaké občerstvení. Když si šel kolem šesté hodiny večer zaplavat, mobil i peněženka byla na svém místě. K věcem se vrátil asi za deset minut. To už nebyla v úkrytě peněženka, ani boty. „Mladík tak přišel o boty za pětistovku, mobilní telefon za sedm tisíc, peněženku, kde měl občanský průkaz, řidičský průkaz, platební kartu a dvě stě korun. Není jediným okradeným během koupání," řekla tisková mluvčí policie Lenka Javorková.

Uplynulou sobotu okradli na koupališti v Rožnově p. R. dvaačtyřicetiletou ženu o mobilní telefon, který ponechal její dvanáctiletý syn volně položený na dece, když se odešel koupat společně s matkou do bazénu na městském koupališti. Svůj mobil neuchránila před zlodějem ani třiatřicetiletá žena z Rožnova p. R., která se minulý týden koupala v Bečvě v Zubří. Když šla do vody, mobil schovala pod deku. U splavu v Zubří byl o mobilní telefon okraden i dvanáctiletý hoch, který nechal mobil ležet na dece, když se šel osvěžit do Bečvy.

Největší škodu však napáchal zloděj 17. července na koupališti ve Velkých Karlovicích. „Dvě devatenáctileté dívky z Velkých Karlovic a Frýdku-Místku okradl o věci za 36 tisíc korun," uvedla mluvčí. Dívky se ten den rozhodly pro večerní koupání. Na koupaliště přišly kolem osmé hodiny večer. V jedenáct hodin zjistily, že jim někdo odcizil z lavičky poblíž sprchového koutu všechny věci. Dívky přišly o šaty, mikinu, legíny, tričko, sukni, boty, kabelky, hodinky, kosmetiku, platební karty, doklady, peněženky, peníze, parfém a digitální fotoaparát za 20 000 korun. Dívky si nejprve myslely, že si z nich někdo udělal legraci a věci jim schoval. Mýlily se. Musely zavolat známého jedné z dívek, který je v plavkách z koupaliště odvezl. Lapka se svým jednáním dopustil trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Návštěvníkům koupališť, bazénů, přehrad či jezer doporučujeme, pokud je to možné, brát si s sebou na koupaliště pouze ty nejnutnější věci a nenechávat cenné věci bez dozoru," uzavřela mluvčí.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA