Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zloději se zaměřili na zahrádkářské chaty

date_range 31.Led, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Parohy jelena osmeráka, sekery, vrtačky, brusky, svářečky, ponorné čerpadlo nebo slivovice. To je lup, který si odnesli pachatelé z chatek ve dvou zahrádkářských koloniích.

„Celkem v posledních dnech vykradli 13 chat v okrese Zlín. Šest v zahrádkářské kolonii ve Slavičíně, zbytek ve Zlíně-Malenovicích," uvedla k případům mluvčí zlínských policistů Jana Macalíková.

Ve Slavičíně způsobil zloděj majitelům škodu za bezmála čtyřicet tisíc korun. Škoda narostla především tím, že pachatel poničil okna nebo dveře, jak se snažil vloupat dovnitř. Škodu za 13 tisíc mají majitelé chat v Malenovicích. Policisté pachatele hledají.

„Lidé, kteří najdou své chatky evidentně poškozené či vykradené, by neměli uklízet, aby neponičili stopy. I v případě menších škod je dobré volat Policii ČR. Některé případy lze spojit dohromady a snáze vypátrat zloděje," podotkla mluvčí.

V těchto kauzách se většinou jedná o několik trestných činů dohromady. Obecně za ně hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

„Za loňský rok jsme ve Zlínském kraji měli vykradeno bezmála 200 chat. Škoda nebývá tak vysoká jako v minulosti, protože si majitelé dávají větší pozor a nenechávají tam zazimované cenné věci. Zloději pak většinou berou to, co se mohou nadále někde prodat," dodala Jana Macalíková.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA