Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Změny na autobusovém nádraží v Kloboukách

date_range 29.Srp, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V neděli 3. září bude na autobusovém nádraží na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách zavedena změna organizace dopravy. V současné době se nádraží rozprostírá v celé dolní části náměstí, kde je umístěno 9 stanovišť. Nově budou cestující nastupovat a vystupovat výhradně na spodní linii nádraží, blíže Mariánskému sloupu. Uzavřena také bude diagonální komunikace napříč náměstím, kterou autobusy využívaly k příjezdu a parkování. Přes Valašské Klobouky denně projede na dvě stě spojů.

„Dlouhodobý zájem města Valašské Klobouky byl takový, aby Masarykovo náměstí nesloužilo jako odstavná plocha pro autobusy, ale aby mohlo být využíváno jako kvalitní veřejný prostor. Díky konstruktivním jednáním a vstřícnému přístupu ČSAD Vsetín se podařilo najít řešení, které náměstí odlehčí a přitom neomezí autobusovou obslužnost. Nedojde ke zrušení žádného spoje, ba naopak přibydou nové díky tomu, že autobusy budou zajíždět parkovat k vlakovému nádraží," vyjádřila starostka Eliška Olšáková.

V souvislosti se zmiňovaným dopravním řešením upraví společnost ČSAD Vsetín časy šesti odjezdů autobusů, u pěti spojů se jedná o opoždění o 5 minut a u jednoho o 10 minut, avšak tato změna nijak nenaruší návaznost přípojů. Kompletní jízdní řády jsou pro zájemce připraveny ke stažení zde.

V září by měla započít rekonstrukce diagonální komunikace spočívající v odstranění
asfaltových vrstev a obnově původní žulové dlažby. Už nebude sloužit jako parkoviště čekajících autobusů

Cestující se na nádraží budou moci řídit světelnou informační tabulí s časy odjezdů a označením na autobusech. „V prvních dnech nového systému lidem pomohou s orientací jednak informační letáky, jednak asistence městské policie," ujistila starostka a poděkovala cestujícím za shovívavost s uváděním nového řešení do praxe.

Diagonální komunikace už nebude sloužit jako parkoviště čekajících autobusů, v září by měla započít její rekonstrukce spočívající v odstranění asfaltových vrstev a obnově původní žulové dlažby, která se pod nimi nachází. „Tím se zvětší bezpečný pobytový prostor v okolí městské kašny a Staré radnice. Současně se nabídne plocha k vytvoření několika nových parkovacích míst. Je to velmi důležitý krok, který výrazně přispěje k zatraktivnění této plochy a celkovému zlepšení organizace náměstí," uvedl místostarosta Martin Janík.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA