Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším místem České republiky

date_range 26.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jaguar Dany. Foto: Archiv Zoo Zlín

Zlínská zoo slaví obrovský úspěch. V roce 2021 se zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020. Pokud by zahrada nebyla na začátku roku 2021 více jak tři měsíce uzavřena, s velkou pravděpodobností by přepsala historické tabulky návštěvnosti.

 

Třetí příčku v návštěvnosti turistických míst České republiky považuje ředitel zoo Roman Horský za fantastický výsledek. „Je to pro nás úžasná odměna nejen za náročný rok 2021, ale také za všechny roky úsilí a snahy, kdy krůček po krůčku tvoříme zcela jinak pojatou zoologickou zahradu.  Děkuji našim skvělým návštěvníkům, že nás nejprve finančně podpořili při uzavření zoo, a pak nám pomohli svou návštěvou. Děkuji zřizovateli, statutárnímu městu Zlín, že nás vždy podporoval a pomáhal v investičním rozvoji. Děkuji představitelům Zlínského kraje za pomoc v provozní i rozvojové oblasti. Přilákat tak velký počet návštěvníků považuji na sedmdesátitisícové město za mimořádný úspěch nejen pro zlínskou zoo, ale také pro samotný Zlín a celý Zlínský kraj,“ zdůraznil ředitel Roman Horský.

 

Foto: Archiv Zoo Zlín

 

Podle něj za tímto výjimečným úspěchem stojí právě dlouholetá snaha vybudovat ve Zlíně areál, který se naprosto odlišuje od tradičního pojetí zoologické zahrady. „Velký důraz klademe na zajištění maximálního komfortu pro zvířata. Připravujeme pro ně nadstandardně rozlehlé expozice, které splňují ty nejnáročnější chovatelská kritéria. Nehoníme se za počtem druhů a jedinců, ani za ikonickými zvířaty. Jde nám především o to, jak a v čem zvířata chováme, naší prioritou je poskytnout jim co největší pohodu. Typickým příkladem je třeba nový výběh slonů v Karibuni nebo nedávno otevřený Jaguar Trek, mimochodem největší expozice jaguárů v celé Evropě. A jsem přesvědčen, že lidé tuto naši snahu vnímají velmi pozitivně. Věříme filozofii, že pokud jsou zvířata spokojená, jsou spokojení i návštěvníci,“ přiblížil ředitel Horský. Jedním dechem však dodává, že zoo nezapomíná ani na samotné návštěvníky.

 

Ředitel Zoo Zlín Roman Horský. Foto: Archiv Zoo Zlín

 „Nejen komfort pro zvířata, ale také vysoký komfort pro lidi, kvalitní návštěvnický servis i nabídka netradičních zážitků v podobě krmení rejnoků a žiraf nebo zážitků typu Chovatelem na jeden den. Pokud se vám podaří vše uvedené propojit, lidé se v zahradě cítí dobře a vrátí se k vám. A právě třetí místo v návštěvnosti všech destinací České republiky nám plně potvrzuje, že rozvoj zlínské zoo kráčí opravdu tím správným směrem,“ doplnil Roman Horský.

 

V podstatě rekordní návštěvnost uplynulého roku se naplno projevila i v rekordní soběstačnosti, tj. schopnosti pokrýt náklady vlastními příjmy. Rozpočet Zoo Zlín v roce 2021 činil 156 milionů Kč.

„Zřizovatel město Zlín nám hned na začátku roku 2021 poskytnul příspěvek ve výši více než 27 milionů Kč a společně se sponzorskými dary návštěvníků pomohl zvládnout těžké období uzavření zahrady. Téměř 120 milionů Kč jsme však dokázali získat sami. Provozní soběstačnost zoo za rok 2021 tak dosáhla neskutečných 90,67 %. Je nejvyšší v rámci českých a slovenských zoo a naprosto výjimečná i při srovnání s evropskými a světovými zahradami,“ přiblížil ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA