Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V některých kinech se už promítá, další začínají

date_range 14.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Kino Vatra Vsetín už s určitými omezeními funguje, foto: Radovan Kocúrek

Vzhledem k nouzovým opatřením Vlády ČR byly od 17. 3. 2020 dočasně uzavřeny kina i muzea. To se nyní mění. Díky aktuálně platnému uvolnění opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Kino Vatra Vsetín obnovilo provoz už 11. května, kloboucké kino otevře dveře prvním návštěvníkům v pátek 15. května. Spolu s kinem se ve Valašských Kloboukách vrací do provozu i muzeum.

 

„I když dočasně fungujeme s určitými omezeními, které ukládá vláda a Ministerstvo zdravotnictví ČR, jsme rádi, že můžeme promítat. Prozatím je povolena kvóta maximálně 100 návštěvníků na jednu projekci, nutné jsou roušky, rozestupy a desinfekce,“ uvedla za Dům kultury Vsetín Klára Blažková.

 

Pro návštěvníky jsou stanovena pravidla bezpečné návštěvy kulturních zařízení, která spočívají v dodržování dvoumetrových rozestupů, nošení roušek či dezinfekci, v kině pak také v zákazu konzumace občerstvení. Kapacita kinosálu je uzpůsobena.

 

Kino Svět ve Valašských Kloboukách obnovuje pro veřejnost promítání v pátek 15. května, kdy uvedou film V síti. „Podle požadavků hygieniků budeme prodávat lístky do každé druhé řady. Bude možné sezení vždy nejvýše dvou osob vedle sebe a od dalších návštěvníků je budou dělit volná sedadla. Po projekci bude probíhat pravidelná dezinfekce sálu, klik dveří, sociálního zařízení a podobně. Věříme, že filmoví fanoušci se už po tak dlouhé době na kulturu těší a že se opět vydají za zážitky a premiérami, které jim naše digitální kino nabídne,“ pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Divákům se doporučuje nákup vstupenek přednostně online přes web kina www.kinovalasskeklobouky.cz.

 

 

Návštěva valašskoklobouckého městského muzea rovněž podléhá upravenému režimu. Do muzejních objektů Staré radnice i Červeného domu může v jednom okamžiku vstoupit 10 osob, které také musejí dodržet potřebné vzájemné rozestupy a použít dezinfekci na ruce. Případné větší skupiny návštěvníků by si měly průběh prohlídky dohodnout předem telefonicky. V muzeu je aktuálně k vidění výstava fotografií Miroslava Pinďáka, v Červeném domě pak expozice prvorepublikové domácnosti nebo dobová kuchyně z 50. let.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA