Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zpověď Jardy Plška ze skupiny Reach

date_range 24.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Rozhovor se skupinou Reach, nebude pro valašský region tak hned zastaralý. Kapela si totiž s chutí zahraje v regionu znovu, a to 14. března ve Valašských Příkazích se Špagáty. Březolupy na Zlínsku zase obsadí se Škwory 12. dubna. Proto jsem si odchytla na festivalu Of the Best zpěváka populárních Reach, Jaroslava Plška, aby mi aspoň něco málo sdělil o životu jejich kapely.

Kdo vymyslel název Reach?
Na nápad přišel Erik Schneider. Navíc se k nám jméno hodí. Reach totiž v překladu znamená dosáhnout. Chceme dosáhnout úspěchu turné, trefit se do stylu hudby, jenž v České republice chybí. Přáli bychom si, aby se lidem písně líbily. V mém osobním životě jsem na stupni, kdy nejsem ve výškách. Jsem spokojený s tím, co mám a vážím si toho. Navíc dělám práci, která mě baví Cool

Kde se vlastně setkalo šest muzikantů, z nichž se stala populární hudební skupina?
S kluky jsme se potkal v různých kapelách. Od té doby jsem přátelé. Snad i proto je kolektiv dobře sehraný.

Jak jste dokázali za rok od svého vzniku stihnout tolik věcí?
Máš na mysli osmaosmdesáté místo v Českém slavíkovi 2008, nebo natočení videoklipu k písni Don´t make me fire, a nebo turné Velmi podivuhodná kalokagathie? Řeknu ti to hned. Kapela je totiž složená ze známých ostřílených muzikantů, hrávajících v oblíbených skupinách, teda až na Patrika a Erika Schneiderovy. Já jsem hrával třeba v Argemě a Reflexích. Takže lidé byli, jsou i budou zvědaví na takovou hudební sestavu.

 

Foto

foto autor článku

 
foto Minifest Of the Best Val.Klobouky
 
Mluvil jste o filmovém zpracování songu. Kde byl odvysílán?
Poprvé ho mohli fanoušci vidět v listopadu na Óčku ve Výtahu. Klip Don´t make me fire je totiž naši první společnou tvorbou. Patrik Schneider přinesl téma. Mirek Junák se mnou udělal hudbu. Videoklip byl prostě spontánní záležitostí. Prozradím ti, že brzo se budeš moct těšit na nový.

Slyšela jsem, že zanedlouho vyjde album.
Doslechla si se správně. Mělo by být k dostání v březnu 2009. Je na něm čtrnáct skladeb, které se nejvíce zalíbily publiku.

Máte dost nabitou koncertní šnůru. Když jsem se dívala na pracovní harmonogram, zjistila jsem vaši spolupráci se všemožnými kapelami. Jak je k sobě vůbec vybíráte?
Jednak jsou to kamarádi, pak domovské hudební skupiny z míst vystoupení. Ozveme se jim s otázkou – Kluci, co kdyby jste si s námi zahráli? Například sestava kapel na festival Of the Best vznikla z těch nejlepších kapel ze scény poprocku.

Poslední otázka. Co se vybaví Jaroslavu Plškovi ve chvíli, když se uslyší slovo Argema?
Několik krásných let života. Získání cenných zkušeností. Argema je prostě hudební skupina, která v české hudbě něco dokázala. Jsem za to rád, ale nejvíce jsem spokojený v nynější skupině Reach.

S tím, že Plšek působí v Reach není spokojený jen on, ale i Jana Kolínková, která přijela na klobucký mini festival. „Konečně jsem zase viděla Jardu. Den ode dne je hezčí a jeho písnička Nenech mě vyhořet nemá chybu. Reach jsou prostě jedničkou," řekla fanynka skupiny.

 
 
-jar-
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA