Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zprovoznit kloboucké koupaliště je rok od roku náročnější

date_range 08.Čvn, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Areál koupaliště se před létem opět probouzí k životu. Foto: město Valašské Klobouky

Areál valašskoklobouckého městského koupaliště se před létem opět probouzí k životu. Ještě než sem zamíří návštěvníci za odpočinkem a zábavou, musí jeho zázemí projít nezbytnou opravou a údržbou. Zprovoznění zhruba třicetiletého areálu a jeho technologií je ovšem rok od roku náročnější a vyžaduje stále významnější investice. Letos byl dokonce technický stav betonových bazénů natolik špatný, že už si vyžádal opravy za 750 tisíc korun.

 

„Příprava koupaliště ve Valašských Kloboukách na sezónu je letos skutečně finančně náročná. Betonové bazény jsou už staré, jejich povrch vykazuje trhliny a degraduje, takže náprava do vyhovujícího stavu vyžaduje mimořádné úsilí a prostředky. Město se bohužel brzy ocitne před rozhodnutím, zda do koupaliště tímto způsobem stále investovat. Ani po letošní výrazné finanční injekci totiž nemáme jistotu, že za rok nebude potřeba obdobného rozsahu oprav, nebo zda bude vůbec možné otevřít,“ popsal situaci Josef Bělaška, starosta města.

 

Aktuální stav. Foto: město Valašské Klobouky

 

Investice v minulých letech přitom byly nemalé, jen v posledních dvou sezónách vždy přesáhly 300 tisíc korun. Opravovaly se nejen bazény, ale i části technologií, dávkovače chloru, rozvody a další.

 

Projekt celkové rekonstrukce koupaliště

 

Už z dřívějších let má město připravený projekt celkové rekonstrukce koupaliště (více ZDE), která by měla přinést nerezové bazény s herními prvky a také kompletně nové technologie. Předpokládané náklady dosahují 33 milionů korun. „Naší snahou bude provoz koupaliště udržet, protože si myslíme, že město naší velikosti by mělo takový způsob využití volného času v létě nabízet. V nejbližších týdnech a měsících proto budeme na půdě rady a zastupitelstva debatovat o tom, jak otázku městského koupaliště rozpracovat a jaké jsou možnosti dalšího řešení,“ ujistil starosta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA