Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Politici slíbili zprůjezdnění hraničních přechodů

date_range 08.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Protestující v Brumově-Bylnici místní části Sidonie, 6. 7. 2021. Foto: Redakce

Podle českého ministra vnitra Jana Hamáčka by mělo ke konci týdne dojít k otevření všech hraničních přechodů se Slovenskem. Informoval ho o tom jeho slovenský protejšek Roman Mikulec. Tuto informaci zveřejnil na svém twitteru.

 

 

V podobném duchu je i vyjádření ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka

 

Slovenský ministr vnitra sice oficiálně ve středu informoval, že po zvýšení personálních kapacit budou moci postupně otvírat malé hraniční přechody, které jsou momentálně uzavřené, ale kdy přesně a které konkrétně nezmínil. „Máme 33 malých kraničních přechodů, které byly uzavřené, budeme se snažit postupně co nejvíc z nich zprůjezdnit,“ řekl ministr Roman Mikulec po zasedání slovenské vlády.

 

Obyvatelé v příhraničí u přechodu Brumov-Bylnice/Horné Srnie tomu zatím moc nevěří. „Prohlášení politiků je sice krásná věc, ale začnu tomu věřit, až budou zátarasy opravdu odstraněny,“ uvedl v rozhovoru pro DVTV starosta Brumova-Bylnice Kamil Macek.

 

Slovensko zvažuje i zpřísnění režimu na hranicích

 

Slovenská strana dále naznačila, že pokud dojde v sousedních zemích ke zhoršení situace ohledně nemoci Covid-19, zpřísní i režim na hranicích. Ministr Roman Mikulec přitom poukázal na rostoucí reprodukční číslo COVID v České republice.

 

Navzdory mírnému nárůstu počtu nakažených se nijak nezvyšuje počet závažných případů a ani počet úmrtí v souvislosti s covidem. Například Profesor Schmidt-Chanasit z univerzity v Hamburku nabádá, aby se opatření přijímala v souvislosti s vývojem počtu hospitalizací, a ne jen se statistikou počtu nakažených. Toto číslo totiž podle profesora není vypovídající. „Incidence se bude i nadále oddělovat od hospitalizace a ztratí ještě více na své informativní hodnotě. Opatření by proto měla být zaměřena více na počet hospitalizací, nejen na čistý počet infekcí,“ řekl Schmidt-Chanasit (zdroj: novinky.cz)

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA