Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zraněného bruslaře zachraňovali hasiči

date_range 31.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dějištěm prověřovacího cvičení v povánočním týdnu byla zamrzlá vodní plocha nádrže Křešov u obce Slopné. Tato lokalita nebyla organizátory cvičení vybrána náhodně. Je totiž na hranici hasebních obvodů stanic profesionálních hasičů Luhačovice a Slavičín. K zásahu tak byli vysláni hasiči z obou stanic.

„Podle připraveného scénáře došlo ke zranění bruslaře, který zůstal bezvládně ležet na zamrzlé hladině nádrže. Nedostatečná tloušťka ledu spojená s rizikem prolomení zabránila svědkům v záchraně zraněného. Proto byli na místo vysláni profesionální hasiči," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Obě jednotky dorazily na místo hlášené události současně, čtrnáct minut po ohlášení na tísňovou linku krajských hasičů.

Hasiči u Slopného nacvičovali záchranu zraněného bruslaře    foto HZS ZLK   fotogalerie

K záchraně bezvládně ležícího muže hasiči využili lan a transportních nosítek. „S jejich pomocí se jeden z příslušníků vybavený neoprenovým oděvem přiblížil ke zraněnému a odtáhl ho zpět ke břehu, kde mu ostatní poskytli nezbytnou předlékařskou pomoc," popsal činnost záchranářů Netopil.

Z cvičných důvodů si hasiči celou akci ještě jednou zopakovali. Tentokrát k přiblížení a záchraně muže využili nastavovací žebřík. „Mimo těchto improvizovaných prostředků mají profesionální hasiči ve své výbavě i speciální nafukovací lávky, které jsou určeny k bezpečnému pohybu po zamrzlých plochách. K záchranným akcím lze využít také člunů. Jejich nasazení ale nebylo součástí tohoto výcviku," doplnil Libor Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA