Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

ZŠ Slavičín Vlára ovládla Hejtmanův pohár

date_range 29.Říj, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Slavnostní předání cen žákům a pedagogům škol, které ve Zlínském kraji nejlépe uspěly v soutěži Hejtmanův pohár, se uskutečnilo 27. října v krajském sídle. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností. Předání ocenění se ujali radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petr Navrátil a Jakub Molnár, výkonný ředitel Asociace amatérských sportů České republiky, která je pořadatelem soutěže.

Radní Petr Navrátil oceněným žákům poblahopřál k jejich úspěchu a zároveň jim poděkoval za to, že jsou příkladem pro ostatní. Dále jim řekl: „Většina z vás dnes zřejmě obdrží ocenění tohoto druhu vůbec poprvé. Moc bych si přál, aby vás tento první úspěch motivoval a abyste jej postupně dokázali přetavit v další, například v rámci olympiád dětí a mládeže. Ve sportu totiž není těžké se pro něco nadchnout, to bývá často dílem okamžiku, ale důležité je vytrvat."

Radní také poděkoval pedagogům a ředitelům škol za to, že své žáky dovedli k úspěchu. Jakub Molnár ve svém projevu ocenil, že Zlínský kraj se rozhodl veřejně ocenit úspěšné školy, neboť dle jeho slov tomu tak v každém kraji nebylo.

ZŠ Slavičín Vlára ovládla Hejtmanův pohár            Foto: Ludvík Valouch

Hejtmanův pohár je soutěž pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií, jejímž cílem je podpořit u dětí a mládeže zdravý životní styl a vztah ke sportu i pohybu. Soutěží se ve 14 krajích o 14 pohárů a finanční odměnu. Premiérový ročník soutěže odstartoval letos a trval od 28. ledna do 31. května. V celé republice se do něj zapojilo celkem 164 škol.

Jak už bylo uvedeno, soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností (tzv. „opičí dráhy), kde si žáci prověří sportovní všestrannost. Tato dráha je přesně popsána na webu soutěže, odkud si školy stahovaly také detailní plánky. Školy se tak do soutěže zapojovaly v čase, který jim nejvíce vyhovoval bez nutnosti někam jezdit. Nejčastěji tak na hodinách tělesné výchovy žáci nejdříve dráhu postavili a poté ji překonávali.

Naměřené časy poté zástupce školy vypisoval do webové aplikace. Důraz byl přitom kladen nejen na samotný výkon, ale i na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků. Hodnocení tak bylo řešeno bodovým systém, kdy školy získávaly body např. za počet zapojených žáků, počet pokusů a také za zaslané fotky či videa. Největší šanci na výhru tak měly nejaktivnější školy.

Druhý ročník soutěže bude zahájen v lednu příštího roku.

Nejúspěšnější školy ve Zlínském kraji v roce 2015

1. místo: ZŠ Slavičín Vlára
2. místo: ZŠ a MŠ Jalubí
3: místo: ZŠ Trávníky Otrokovice

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA