Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ztráty a nálezy: Našla se i paruka

date_range 26.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Dámská černá paruka, naslouchadlo, „kazeťák" , horská kola, mobilní telefony a desítky klíčů a hodinek – tyto řadu dalších hodnotných předmětů naleznete v současné době na seznamu nalezených předmětů evidovaných na podatelně vsetínské radnice. Desítky dalších ztrát a nálezů si ale jejich majitelé v zákonné lhůtě nevyzvedli. Proto propadly městu a to je vyřadilo z evidence. Mezi nimi byly i francouzské berle, stan či zahradnické nůžky.

Lidé každoročně odevzdají na podatelnu městského úřadu stovky nalezených předmětů, ať už se jedná o klíče, peněženky, mobilní telefony nebo hodnotné předměty jako jsou kola, kočárky, hodinky, řetízky a další. V minulosti bylo dokonce odevzdáno i chodítko, pádla či výpis z obchodního rejstříku. Většina předmětů se sice shledá se svým majitelem, mnohé ale nakonec propadnou městu. „V souladu s občanským zákoníkem se předměty po šesti měsících úschovy stávají majetkem města. Proto je důležité, aby se lidé co nejdříve informovali, zda jejich ztracený předmět nebyl náhodou odevzdán," zdůraznil vedoucí oddělení podatelny Miroslav Mikulenčák.

Propadnuté předměty pak město likviduje v souladu s dříve přijatými pravidly. Buďto se likvidují, nabízejí k odprodeji za symbolickou cenu nebo zůstávají v trezoru radnice do té doby, dokud se jich nenasbírá více, aby se mohla uskutečnit dražba. „Historicky první dražba ztrát a nálezů proběhla koncem uplynulého roku a vynesla městu dvanáct tisíc korun," připomněl Radek Maňák z podatelny městského úřadu. 

 

Pravidla však nezapomínají ani na nalezené doklady, zvířata či finanční hotovost. „Zatímco doklady posíláme v souladu s příslušnými právními předpisy neprodleně institucím, které je vystavily, zvířata putují do městského útulku a finanční hotovost se po uplynutí zákonné lhůty složí na podkladně města," vysvětlila obvyklou praxi vedoucí odboru kanceláře starostky Stanislava Konečná.

Město proto upozorňuje občany, aby se v případě ztráty jakéhokoliv předmětu obraceli také na oddělení ztrát a nálezů na městské podatelně. To v současné době eviduje 104 nalezených předmětů, které, pokud si je jejich majitelé nevyzvednou, propadnou městu „Podruhé mezi nimi figuruje naslouchadlo, zajímavostí je dámská černá paruka, kterou jsme tady ještě neměli, ale také kočárek, kola, taška s osobními dokumenty a především řada klíčů a hodinek, které nám tady přinesli z lázní," vyjmenoval některé ze ztrát a nálezů Radek Maňák.

Evidence nalezených předmětů je k dispozici také na webových stránkách města pod odkazem úřední deska.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA