Zvonkovou potěšila konfrontace s Průdkovou

date_range 25.Čvc, 2018 featured_play_list Aktuality

Bikeři ze Zlínského kraje zazářili v letošním ročníku bikemaratonu Karpatský pedál. Podnik dlouhý 55 kilometrů s převýšením 1550 metů  byl pátým závodem série Ghost Karpaty MTB Tour 2018.

V závodu žen Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky) brala za čas 2:45:37 stříbrnou pozici. Zlínská Lucie Skřivánková (SupGirls, 2:48:45) dojela třetí, další reprezentantka Zvonek Sportu Valašské Klobouky sehradická Martina Latináková (2:51:26) čtvrtá a Svatava Kučná (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 2:56:55) šestá. Vyhrála Ostravačka Barbora Průdková (Head Pro Team, 2:39:39).

„Česká reprezentantka Barbora Průdková se hned po startu probojovala na první příčku. Věděla jsem, že je nemožné ji dostihnout. Snažila jsem se ale na letos zkrácené, ovšem pořád náročné trati, zajet co nejlepší čas," prozradila Silvie Zvonková.

Silvie Zvonková obsadila druhou příčku                    foto: Michal Kuchyňka                 fotogalerie

Ta byla se svým výkonem spokojená. „Po celý průběh závodu jsem se pohybovala na druhém místě. To jsem měla pořád pod kontrolou. Také jsem ráda, že jsem v Bílých Karpatech mohla poměřit síly s Barborou Průdkovou," potěšilo Zvonkovou.

V závodu mužů vybojoval Pavel Žák z formace Kolovna KM-BT Morkovice první příčku. Žák na jihu Moravy zajel čas 2:11:41. Druhou pozici obsadil Vladimír Hojdík (Proefekt Team, 2:11:48), bronz získal za stejný čas Petr Holec (CGB Racing Team). Jiří Hradil z FORCE KCK Cykloteam Zlín skončil v čase 2:15:51 čtvrtý, Michal Krčma (OD Morava Holešov, 2:19:01) sedmý a Zdeněk Skyba (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 2:19:23) osmý.

„Využil jsem znalosti a zkušenosti s místní trati," pochvaloval si při vyhlašování výsledků Pavel Žák.

Ten se však v Bílých Karpatech nevyhnul technickým problémům. „V průběhu závodu jsem musel třikrát zastavit a dotahovat povolenou sedlovou trubku. Nicméně pořád jsem se držel ve vedoucí tříčlenné skupině. Od Hojdíka a Holce jsem se definitivně odpoutal v posledním sjezdu kilometr před cílem," upozornil na rozhodující moment Žák.