Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zvonky měly v nemocnici svou premiéru

date_range 29.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Oddělením následné péče Vsetínské nemocnice zněly zvonky, a to ne ledajaké. Nejmladší část hudebního souboru ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY zde měla svou premiéru. „Scházíme se jedenkrát týdně na hodinu a půl," vysvětlila Andrea Adámková, která mladé hudebníky připravuje. Na svém prvním vystoupení v prostorách oddělení následné péče Vsetínské nemocnice zahráli skladby, jejímiž autory jsou Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn nebo Antonín Dvořák. Zazněla ale i moderní hudba a také populární vánoční Rolničky.

Koncert pomohl vytvořit sváteční atmosféru a pacienti se na chvíli odreagovali      
Foto: Vsetínská nemocnice

Koncert byl připraven ve spolupráci se vsetínským centrem Adorea, které koordinuje dobrovolnickou činnost v nemocnici. „Vystupovalo zde už několik školních souborů, premiéru tu mělo i představení dětské operky," připomenula Andrea Šmerdová z dobrovolnického centra. „Všem moc děkujeme a jsme rádi, že naši pacienti mají možnost odreagovat se na chvíli od svých zdravotních obtíží," dodala vrchní sestra oddělení následné péče Vsetínské nemocnice Bc. Bohdana Bambuchová s tím, že koncert zvonků pomohl vytvořit sváteční atmosféru nacházejícího adventu.

Nejmladší část hudebního souboru ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY        Foto: Vsetínská nemocnice

ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY byly založeny v Kateřinicích v roce 2011, v současné době jsou jediným hudebním souborem v České republice, který se hře na ruční zvonky věnuje. Starší část souboru již koncertovala na řadě míst České republiky, i za jejími hranicemi. Zahráli v Betlémské kapli, i v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Mladší část souboru je přípravkou, kde se mohou mladí hudebníci seznámit se specifiky hry na ruční zvonky a připravit na koncertování se svými staršími kolegy.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA