Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Brumovský volejbal s novou tváří slaví úspěch

date_range 21.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality, Sport

Podzimní část volejbalisté ovládli bez jediné prohry, cílem je postoupit do vyšší ligy. Město Brumov-Bylnice se může pochlubit bohatou volejbalovou tradicí. První zmínky jsou již z meziválečného období. Největší úspěchy byly v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, kdy muži i ženy bojovali o čelo tabulky v krajských soutěžích.  O brumovském volejbalu se mluvilo s uznáním daleko za hranicemi okresu i kraje. Po změně režimu následoval postupný pád a své soutěže přestali postupně hrát muži, a od loňského roku i ženy.

 

Jako živá voda na Sahaře zapůsobil nápad Adély Kovaříkové, slavičínské smečařky a bývalé druholigové hráčky, na přihlášení  smíšeného volejbalového týmu do Amatérské volejbalové ligy. „AVLka je jedinečná soutěž smíšených družstev neregistrovaných volejbalistů a volejbalistek, která se hraje turnajově o víkendech od října do března v 10 regionech v ČR. Jejím vrcholem je celostátní finále nejlepších družstev z každého regionu, kde vítěz získá prestižní titul nejlepší smíšené družstvo České republiky,“ sdělila s nadšením Adéla. Společně s Lukášem Pánkem, bývalým hráčem Slavičína a Valašských Klobouk, dali dohromady kvalitní smíšený tým, který přihlásili do 5. ligy brněnské skupiny.

 

Všichni společně absolvovali kvalitní letní přípravu, kde skoro denně trénovali na písku (beach volejbal) a zúčastnili se turnajů ve Slavičíně a Brumově, které vyhráli.  Přesto málokdo očekával, že v podzimní část brněnské AVL vyhrají a navíc bez jediné prohry. „V konkurenci sedmnácti týmů zatím vedeme. Je to úspěch, který nás moc těší. Našim cílem je postoupit z páté ligy do čtvrté. Soutěž je profesionálně zorganizovaná a turnaje mají kvalitní sportovní úroveň,“ pochvaloval si Lukaš Pánek. Veškeré informace o AVL včetně aktuálních výsledků jsou k dispozici ZDE.

 

 

V týmu jsou volejbalistky – Adéla Kovaříková, Monika Lorencová (roz. Miklasová), Zdenka Plesarová, Pavla Mitášová, Zdenka Macíková, Lenka Maňasová a volejbalisté – Lukáš Pánek, Lukáš Ginter, Petr Babulík, Radim Ptáček, Martin Procházka, Petr Novák, Michal Hnaníček, Martin Polách a Kamil Tomášek. Zajímavosti ze soutěže a videa ze zápasů najdete na FB stránce Volejbal SK Brumov-Bylnice.

 

Soutěž AVL by nešlo hrát bez finanční spoluúčasti sponzorů. Jejich podpory si místní volejbalisté velmi váží.

 

-mk-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA