Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Český pohár Velkopopovického kozla

date_range 22.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Čtvrté kolo závodu dobrovolných hasičů v běhu na sto metrů s překážkami proběhlo v sobotu ve sportovním areálu v Horní Lidči. Držitelem nejlepšího času se stal František Kunovský z Němetic.

Komu by se zdálo, že se jedná o jednoduchý a banální sport je na velkém omylu. Pokud nevynikáte vynikající fyzičkou, nemáte minimálně základy atletiky a skvělou motoriku, nemáte šanci uspět. Hasičský sport je totiž tvrdá dřina. Do ostravského finále, které se uskuteční v září, postupují jen ti nejlepší z nejlepších. Čas, ve kterém musíte zaběhnout vzdálenost sta metrů s obtížnými překážkami, a zároveň v něm prokázat dovednost hasičské práce, by měl být pod šestnácti sekundami. Soutěží se v kategoriích muži, ženy, dorostenci, dorostenky a mladší dorostenci a dorostenky.

„Vítěz sobotního stovkování a zároveň držitel rekordu trati František Kunovský posunul hranici traťového rekordu na 16.11 sekund," vysvětluje pořadatel závodu a trenér mladých hasičů pan Vlastimil Gašek (mimo jiné trénuje i světového rekordmana na sto metrů překážek). Druhý nejlepší čas s výsledkem 16.12 sekund zaběhl Jíří Volf ze Širokého dolu. Mezi ženami zabodovala s časem 16.97 sekund Magdaléna Krayzlová z Těškovic.

 foto archiv pořadatelů

Na regulérnost každého běhu dohlížela kromě několika rozhodčích speciální časomíra. Soutěž po celý den v přímém přenosu vysílala hasičská televize www.hasici150.tv.

Na Valašské stovkování do Horní Lidče zamířili závodníci z řad dobrovolných hasičů z celé České republiky. Byly jich téměř dvě stovky a neodradilo je ani deštivé a chladné počasí.

Dobrovolní hasiči jsou jednou z nejpočetnějších organizací v naší republice. Mají téměř tři sta padesát tisíc členů. V jejich řadách je také čtyřicet šest tisíc dětí ve věku šest až osm let. Sdružení čítá přes sedm tisíc osm set sborů.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA