Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Student postavil letiště budoucnosti. Cena za 2. místo putuje na Valašsko

date_range 17.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Návrh letištního terminálu od studenta SPŠS Valašské Meziříčí

Čtrnáctý ročník celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky o nejlepší model letištního terminálu budoucnosti vyhrála Alena Špičáková z Brna. Druhé místo a Cenu zaměstnanců HSF System získal model z Valašského Meziříčí. Třetí místo putuje do Kolína. Nejlepší modely vybrala odborná porota, složená ze zástupců pořadatele soutěže společnosti HSF System a partnera soutěže Svazu výrobců vlnitých lepenek, ze šesti finalistů.

 

Ve 14. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky bylo úkolem studentů navrhnout a vytvořit originální model letištního terminálu (budoucnosti) a ukázat jeho vnitřní uspořádání. To vše výhradně z vlnité lepenky, ekologického materiálu, který je šetrný k životnímu prostředí.

Vnitřní uspořádání letištního terminálu v podání studenta SPŠS Valašské Meziříčí

Vzhledem k současné koronavirové situaci se finálové kolo uskutečnilo bez osobní účasti studentů, kteří se alespoň připojili k vyhlášení výsledků prostřednictvím online konference. „Všichni finalisté odvedli pořádný kus práce. Co mě ale nejvíce potěšilo je to, že tato mladá generace má v sobě velké odhodlání a chuť na sobě tvrdě pracovat. Budeme je v tom určitě podporovat minimálně dalším pokračováním této soutěže,“ říká Jan Hasík, ředitel stavební společnosti HSF System, která je pořadatelem a generálním partnerem soutěže Stavby z vlnité lepenky.

 

Odbornou porotu nejvíce oslovila Alena Špičáková ze SPŠS Brno se svým velmi futuristickým modelem letištního terminálu. Na druhém místě a zároveň i cenu zaměstnanců získal Daniel Škrla ze SPŠS Valašské Meziříčí. Jeho model zaujal porotu zejména propracovanou nadzemní částí, ale také jejím propojením s podzemní částí. Třetí místo pak získala skupina studentů z OSŠP a mediální tvorby Kolín s modelem terminálu ve tvaru velryby.

 

Autorka nejlepší stavby získala cenu v hodnotě 20 000 Kč. Školy umístěné na druhém a třetím místě získají ceny v hodnotě 10 000 Kč a 5 000 Kč. Cenu za inovativní přístup v hodnotě 5 000 Kč, kterou udělili zaměstnanci společnosti HSF System, získal model z Valašského Meziříčí.

 

Ve finálovém kole hodnotila porota modely studentů z OSŠP a mediální tvorby Kolín, SPŠS Valašské Meziříčí, PSŠ Letohrad, SPŠS Pardubice a SPŠS Brno.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA