Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Demolice odstartovala rekonstrukci vsetínského stadionu

date_range 08.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rekonstrukce stadionu na Ohradě začala bouráním. Foto: Město Vsetín

Fotbalový stadion s atletickou dráhou na Ohradě získalo město do vlastnictví v roce 2017 za 10 milionů korun od Tělovýchovné jednoty MEZ Vsetín. Šlo o strategickou investici, neboť jeho technický stav neumožňoval další provoz. Ve vlastnictví TJ MEZ zůstala pouze zastřešená tribuna, v níž jsou provozovány ubytovna a restaurace. Radnice následně začala připravovat rekonstrukci tohoto stadionu, který by do budoucna měl být moderním sportovním stánkem sloužícím nejen fotbalistům, ale i dalším sportovcům.

 

„Dlouhodobě pociťujeme absenci zázemí pro atletické disciplíny, své místo zde bude mít i hasičský sport, využívat jej k tréninkům budou mít možnost také další sportovní kluby, a časový prostor pro tělesnou výchovu bude vyhrazen i školám,“ přiblížil zájem vedení města o rekonstrukci místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

 

Podle již zpracovaného projektu dojde k obnově travnatého fotbalového hřiště včetně systému zavlažování, výstavbě 400metrového atletického oválu a sektorů pro skok do dálky, vrh koulí a skok do výšky. Přibýt by měly i tréninková plocha pro hasičský sport, sklad na umístění pomůcek pro hasičský sport, parkoviště, krytá tribuna se šatnami a dalším zázemím. Jako první však musí být odstraněny původní betonové ochozy, stěny a tribuny včetně opěrných zdí.

 

Jako první přichází na řadu demolice stávajících betonových ochozů. Celkové náklady na ni budou činit 4,9 milionu korun bez DPH. „Rozpočtové náklady předpokládaly na demolici tribun částku 36 milionů korun, proto je cena necelých pěti milionů pro město výhodná. S firmou máme navíc dobré zkušenosti a také reference z jiných měst jsou pozitivní,“ řekl starosta Jiří Růžička s tím, že bourací práce by měly být dokončeny v závěru listopadu.

 

Prioritně se bude město už příští rok snažit uvést do provozu samotná sportoviště. Místo nynějších betonových ochozů bude podle projektové dokumentace pouze vyvýšený zatravněný val. V části stadionu naproti stávající tribuny se následně plánuje stavba kryté tribuny se zázemím pro sportovce.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA