Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Den bez aut byl dějištěm her a soutěží

date_range 28.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V pátek 23. září se ve Valašských Kloboukách uskutečnil Den bez aut, při kterém si mohli lidé vyzkoušet, jak přívětivé může být Masarykovo náměstí bez aut. Ačkoli jeho horní část tradičně slouží parkování vozidel, v tento den byla vyhrazena zábavě a bohatému programu. Prostor ožil veselými hrami, hudbou, kavárenským ruchem, venkovní galerií i jízdami zručnosti. To vše mělo za cíl upozornit na narůstající automobilový ruch a jeho vliv na kvalitu našeho života. 
 

Josef Zimovčák na valašskoklobouckém Dni bez aut    více fotek

 
„Den bez aut umožnil, aby náměstí alespoň jeden den sloužilo dětem a široké veřejnosti. Tímto bychom chtěli poděkovat všem občanům i přespolním za shovívavost. Akce rozhodně neměla za cíl jakkoli omezovat řidiče, ale chtěla poukázat na to, že existují i jiné alternativy dopravy a také využívání městského prostoru, daleko příjemněji nastavené pro chodce, děti i všechny obyvatele města," pověděl místostarosta města Valašské Klobouky Martin Janík. Podle jeho slov si odpoledne užili všichni malí i velcí návštěvníci. „Vyzkoušet si mohli jízdu zručnosti i jízdu na dvojkole, obdivovat akrobatické kousky jezdců z Demons bike, navštívit kavárnu u kašny nebo také představení chystané cyklostezky či bezbariérového města. Ta probíhala v prezentačním sále podnikatelského inkubátoru," dodal k programu.

Program nabídl spoustu dalších nevšedních zážitků, k nimž jistě patřila návštěva jezdce na jednokole Josefa Zimovčáka, ale také projížďka po části plánované cyklostezky nebo soutěž o poukázku na výlet po cyklostezce Bečva.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA