Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Déšť zaměstnával hasiče hlavně na Vsetínsku

date_range 29.Dub, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 28. Dubna v 5:43 hodin byla na krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámena první událost způsobená vydatnými dešti. Od této chvíle se příslušníci operačního střediska a hasiči z profesionálních i dobrovolných jednotek především na Vsetínsku téměř nezastavili.

V obci Ústí docházelo k odplavování břehu nad železniční tratí             foto: HZS

Kvůli vydatným srážkám museli hasiči od rána do 13:00 hodin vyjíždět k celkem 33 událostem tohoto typu. Jednalo se především o čištění ucpaných kanalizačních vpustí, propustků nebo čerpání vody ze zaplavených sklepů a komunikací. Z celkového počtu výjezdů vzniklo 30 událostí v okrese Vsetín, dvě na Zlínsku a jedna na Kroměřížsku.

„Mezi netradiční zásahy patří událost v obci Ústí, kde docházelo vlivem proudící vody k odplavování břehu nad železniční tratí. Na místo byly povolány profesionální i dobrovolné jednotky, které po naplnění protipovodňových pytlů odklonily přitékající vodu mimo zasažený svah," uvedl tiskový mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Hasiči pomocí protipovodňových pytlů odklonily přitékající vodu mimo zasažený svah          
foto: HZS

Během pátečního odpoledne jednotky na Vsetínsku i nadále vyjížděly k dalším případům zaplavených sklepů a ucpaných propustků. Od 13:00 hodin do půlnoci se jednalo o dalších 14 událostí, způsobených vydatnými srážkami. Nejvíce práce měli hasiči v obcích Jablůnka a Rožnov pod Radhoštěm.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA