Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Digitální kino Svět slaví první výročí

date_range 25.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Už je tomu přesně jeden rok, co se diváci ve valašskoklobouckém kině Svět poprvé usadili do křesel a nechali se okouzlit digitální kvalitou obrazu i zvuku. Za svou první sezónu si zmodernizované kino našlo řadu nových fanoušků a návštěvníků, zpříjemnilo prostředí stylovou výmalbou a kulturní zážitky podpořilo otevřením malé biografové kavárny. Inu, kino začalo znovu žít…

„Digitalizované kino Svět se znovu a právem zapsalo do povědomí veřejnosti jako atraktivní příležitost pro kulturní vyžití. Dokáže již konkurovat ostatním kinosálům programovou nabídkou a také se otevřelo novým kulturním počinům. Díky změněným dispozicím pódia a instalaci jevištního osvětlení se totiž stalo malou klubovou scénou pro různé koncerty, divadelní představení, přednášky či cestovatelské besedy," popsala omlazenou tvář kina starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

 Kino promítalo i přímé přenosy z MS v hokeji 2015            Foto: redakce

Nové možnosti kina zaujaly jak domácí, tak i přespolní publikum, které dříve směřovalo za filmovými zážitky do kinosálů ve Zlíně či Vsetíně. „Těší nás, že si kino oblíbili návštěvníci z celého regionu, že se vlastně stalo digitálním kinem jižního Valašska. Svědčí o tom 173 odehraných filmových představení, která navštívilo bezmála 7900 diváků, a 43 dětských promítání pro 2640 diváků," uvedl přesná čísla ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek. Návštěvnost kina skutečně znatelně narostla, ve srovnání s posledními lety se průměrný počet diváků na jedno představení zvedl z 18 na 45.

Celková tržba na vstupném za první rok provozu činila 851 510 korun, náklady pak 1 186 500 korun. Z nich největší část představovalo půjčovné za filmy (576 000 korun), dále se podílely odpisy majetku (243 500 korun) a energie (147 000 korun). Zbývající náklady šly na mzdy, opravy, materiál, poštovné, propagaci a další.

Digitalizace kina zahrnovala kompletní výměnu technologie obrazového přenosu včetně 3D projekce a instalaci vícekanálového ozvučení. „Kino máme i nadále na zřeteli a plánujeme jeho další postupnou obnovu. V příštím roce by se měla připravovat výměna stávajících sedadel za komfortnější křesla, do budoucna se potom zvažuje o pořízení nové jevištní opony a rozšíření sociálního zázemí," uvedla Eliška Olšáková.

Už stávající rozšíření pódia umožnilo pořádání různých akcí, například divadelního představení Děda, koncertu ZUŠ nebo kapely Tabáskova partyja, vystoupení hrdelních pěvců z Altaje nebo projekcí spojených s přednáškami pro žáky a studenty. Pravidelně zde nachází své diváky cestovatelské přednášky s Markem Císařem i filmový festival adrenalinových sportů Expediční kamera.

Kino také nabídlo nevídané zážitky v podobě satelitních přenosů z kulturních a sportovních událostí. „Návštěvníci se pomocí digitální technologie mohli podívat na adventní koncert České filharmonie nebo koncert Andrého Rieu z Maastrichtu," popsal Jaroslav Baloušek. A alternativní obsah připravuje kino ve své programové nabídce i na příští rok. „Chystáme přímé přenosy z Královské opery v Londýně a řadu dalších koncertů klasické i populární hudby," prozradil ředitel.

Spolu s novým programem digitálního kina byly spuštěny i webové stránky http://kinovalasskeklobouky.cz/ s online rezervačním systémem a svou stránku má kino i na Facebooku.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA