Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dům dětí jde do druhé etapy rekonstrukce

date_range 31.Srp, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Dům dětí a mládeže ve Valašských Kloboukách by mohl v příštím roce projít další etapou celkové opravy. Po nedávných stavebních úpravách k zajištění bezbariérovosti objektu a zlepšení podmínek pro fungování kroužků se nyní chystá zateplení objektu, výměna oken a vstupů a kompletní změna systému vytápění. Na realizaci těchto důležitých kroků byla podána žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Ta by mohla v případě kladného výsledku představovat téměř 5,5 milionu korun, přičemž celkové náklady jsou kalkulovány na 7,4 milionů.

„Projekt povede ke zlepšení energetických vlastností budovy a díky přechodu na ekologický zdroj vytápění bude celý jeho chod šetrný k životnímu prostředí. Dům dětí a mládeže je dnes vytápěn elektrickými akumulačními topidly, které by měl nahradit sice klasický topný systém radiátorů, ovšem zdrojem tepla se stane nová kotelna na pelety z biomasy," informoval o zásadní změně vedoucí investičního odboru Radek Bařinka. Kotelna vznikne v jedné ze suterénních místností a bude uzpůsobena na dodávky materiálu přímo z cisterny do zásobníkového sila, které pomocí dopravníkového pásu dodá palivo do kotlů. Rovněž stávající ohřívač teplé vody bude vyměněn za nový kombinovaný, který bude k ohřevu využívat teplou vodu z topných kotlů.

 

Valašskokloboucký Dům dětí a mládeže

 
Další částí opravy bude náhrada starých oken a dveří. Celkem bude instalováno 85 kusů nových plastových oken a 4 vstupní dveře. Navazovat bude kompletní zateplení objektu a také střechy. „Kontaktní zateplovací systém z polystyrenu bude instalován po celém obvodovém zdivu objektu, tedy v rozsahu téměř 990 m2. Samozřejmě bude zapletena také střecha a položen nový střešní plášť, a to v ploše 1700 m2," doplnil vedoucí.

„Město Valašské Klobouky požádalo o dotaci ve výši přibližně 5,5 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí, oblasti Udržitelné využívání zdrojů energie. V případě přidělení dotace vloží do realizace projektu své prostředky i město samotné, v jeho rozpočtu bude vyčleněna částka 1,9 milionu korun," sdělila k finanční stránce investice projektová manažerka Pavlína Kolínková. Výsledek žádosti by mohl být znám do prosince. K zahájení stavebních prací by pak mohlo dojít během první poloviny příštího roku.

Vedle tohoto projektu pro dům dětí a mládeže jsou připraveny i další projekty na zateplení a výměnu oken na základní škole, domě s pečovatelskou službou a části polikliniky. V rámci Příhraniční spolupráce ČR – SR se nyní dále pracuje na obdobném projektu pro kulturní dům Klobučan, kde se dokonce uvažuje i o alternativním zdroji energie prostřednictvím fotovoltaických panelů. Kulturní dům by se mohl stát energeticky soběstačným a podle reálného výkonu by mohl případně zásobovat elektrickou energií i další objekty města v centru Valašských Klobouk. Partnerem této iniciativy je na slovenské straně město Bánovce nad Bebravou, které chystá rovněž úpravy svého kulturního domu.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA