Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Gratulace Jaroslavě Pechancové ke krajskému ocenění

date_range 09.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jaroslava Pechancová

Bývalá ředitelka a učitelka Základní školy Valašské Klobouky Jaroslava Pechancová převzala z rukou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a krajské radní pro školství Zuzany Fišerové ocenění pro vynikající pedagogické pracovníky. Při slavnostním ceremoniálu v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě bylo vyznamenáno osmnáct pedagogických pracovníků i vedoucích školních jídelen. O tom jsme již informovali ZDE (Byli vyznamenáni vynikající pracovníci školství z našeho regionu). Ke gratulaci se přidává také město Valašské Klobouky.

 

„Za město Valašské Klobouky paní Jaroslavě Pechancové srdečně gratulujeme k významnému ocenění, které vyzdvihuje celý její bohatý profesní život zasvěcený výuce a vzdělávání zdejších žáků. Známe ji v roli výborné učitelky českého a německého jazyka a později také na pozici ředitelky, kde se zasloužila o podstatný rozvoj a rekonstrukci školy. Díky ní vznikl projekt komplexní rekonstrukce školní budovy, která byla v době jejího nástupu do funkce v havarijním stavu,“ vyjádřil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. „Nejen za svou celoživotní pedagogickou práci, ale i za svůj elán, píli, všestrannost a pracovitost si zaslouží náš obdiv. Na jedné straně důsledná a přísná ředitelka, ale na druhé straně vždycky pomáhala těm, kteří pomoc potřebovali,“ dodal.

Jaroslava Pechancová. Foto: archiv oceněné

„Paní Jaroslava Pechancová jako učitelka vždy patřila mezi nejlepší a nejuznávanější pedagogy školy. Později od roku 1994 se ve funkci ředitelky nesmazatelně zasloužila o rozvoj školy po stránce materiální i výchovně-vzdělávací. Komplexní opravu školy zahájila výměnou střechy na všech budovách. Místo kotelny na tuhá paliva byla vybudována plynová kotelna a také započala výměna školního nábytku a vybavování odborných pracoven fyziky a chemie moderními pomůckami. Kompletní rekonstrukcí prošla školní kuchyně a za školou vznikl rozsáhlý sportovní areál s umělým povrchem,“ přiblížila Ivana Sedláková, statutární zástupce ředitele.

Předání ocenění pedagogickým pracovníkům. Foto: archiv Zlínského kraje

Jaroslava Pechancová nezapomínala ani na žáky a celý vzdělávací proces. Ve spolupráci se všemi pedagogy se snažila zkvalitňovat výuku a smazávat propasti mezi učiteli a žáky. Rozvinula také mnoho školních projektů a činností, například založila tradici školního almanachu žákovských prací nebo tanečních kurzů pro žáky devátých tříd.

 

Přestože paní Pechancová svou pedagogickou dráhu završila, rozhodně nezahálí a stále se aktivně vzdělává. Upravila a vydala malou rodinnou knihu vzpomínek svého tatínka Aloise Bureše a podílela se na výběru, přepisu a jazykové úpravě knihy povídek z pozůstalosti Františky Pechancové Otelený financ a jiné vyprávjanky. Také se učí jazyky, navštěvuje přednášky Virtuální Univerzity třetího věku, zajímá se o historii města i své rodiny. Jako členka redakční rady provádí jazykové korektury zpravodaje.

Předání ocenění pedagogickým pracovníkům. Foto: archiv Zlínského kraje

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA