Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Hasiče už začaly zaměstnávat jarní požáry

date_range 22.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

S příchodem slunečného a suchého období začal narůstat počet výjezdů jednotek hasičů na místa požárů travních porostů a dřevních odpadů. Po ústupu zimy zůstala na loukách a v zahradách suchá stará tráva, v sadech a lesích proschlé ulámané větve a další bio odpad.

Součástí jarního úklidu je pro mnohé samozřejmostí, že odpad spalují. Kombinace snadno hořlavého materiálu, poryvu větru a především nedbalosti spočívající v podcenění dohlídky, absenci prostředků pro hašení a nezabezpečeného ohniště, pak snadno vedou ke vzniku požáru. Někteří travní plochy prostě vypálí.

Každoročně hasiči varují před nebezpečím a každoročně radí jak se vyhnout riziku vzniku požáru. Bohužel se jejich snaha často míjí účinkem. Někteří tato varování a rady slyšet nechtějí, někteří jsou přesvědčeni, že jim se nic stát nemůže.

 

foto HZS Zlínského kraje 

Jen v sobotu odpoledne vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na místa několika požárů travních porostů v různých místech kraje. Od pondělí to bylo celkem jedenáct zásahů. Zatím se všechny události obešly bez vzniku škody, přímého ohrožení objektů nebo osob.

Zásahy hasičů jsou často komplikovány špatnou dostupností míst požárů, rychlým šířením plamenů, zvýšenou potřebou hasebních látek a nutností nasazení většího počtu techniky a hasičů. V minulosti nebylo výjimkou, že šířící se požár zasáhnul lesní porosty, objekty nebo ohrozil zdraví a životy občanů.

Zásahy hasičů sobota 21.03.:

11:14 hodin, požár v lesním porostu po pálení, sídelní jednotka Miloňov, Velké Karlovice, zasahovaly dvě jednotky hasičů.
13:31 hodin, travní porost na ploše 40 x 60m, Rusava, povoláno sedm jednotek, přímo zasahovaly tři jednotky hasičů.
14:08 hodin, travní porost, Luhačovice, zasahovaly tři jednotky hasičů.
14:57 hodin, travní porost zahrady, Vsetín, zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
15:02 hodin, travní porost, Slušovice, zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Libor Netopil HZS Zlínského kraje

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA