Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Horní Lideč slavila svůj den

date_range 26.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Slavnostní otevření pumptrackové dráhy, vystoupení Valášku a CM Lidčan, tanečnice z YasmeenDance i děti z mateřské školy, myslivce, výstavu fotografií Motoklubu, fotbalisty i hasiče a nakonec méně či více známé kapely hudebníků, mohli vidět návštěvníci sobotního (23. června) Obecního dne v Horní Lidči.

Místostarosta obce Jaroslav Povalač přivítal občany ve sportovním areálu a popřál jim pěkné počasí a dobrou zábavu. Potom dal prostor FS Valášek. Na pódiu představili pásmo malí i střední Valášci. Doprovod jim dělali muzikanti z CM Lidčan s primáškou Anetou Novákovou. Během hodinového vystoupení mohli diváci také slyšet písně z jejich nového alba „A včil túto…".

 Horní Lideč slavila svůj den                   foto: Petra Mušínská                  fotogalerie

Tradiční valašské tance vystřídali energičtí tanečníci skupiny Yasmeen dance pod vedením zkušené lektorky Veroniky Dittrichové, vzápětí diváky potěšily děti z MŠ Horní Lideč a jejich „kočičí show" kterou s velkým úspěchem prezentovaly ve Zlínském kongresovém centru v rámci Zlínského škrpálku.

Hlavním tahákem bylo bezesporu slavnostní otevření pumptrackové dráhy. Pumtrack Horní Lideč je již v provozu dva roky a stále se zdokonaluje. Je hojně využíván nejen místními cyklisty. Hned po oficiálním přestřižení pásky se na trať vydali první závodníci z řad dětí. Celý program, včetně profesionální časomíry, měl na starosti pan David Chrápek a jeho tým, který se také na stavbě dráhy v Horní Lidči podílel. Ti ukázali divákům, co všechno lze na bmx kole ukázat. Profesionální jezdci na U-rampě prováděli triky, nad nimiž se publiku tajil dech. Komentář Chrápka, hlasitá hudba, triky borců na kolech a neutichající aplaus publika vykouzlili neuvěřitelnou atmosféru.

 Horní Lideč slavila svůj den                   foto: Petra Mušínská                  fotogalerie

Skákací hrad na hřišti byl po celý den v obležení dětí, stejně tak jednotlivá stanoviště hasičů, fotbalistů i myslivců. Pro malé soutěžící byla připravena malá odměna a malování na obličej.

Večerní program patřil Tradiční přehlídce kapel. Hostům se představili důvěrně známí hudebníci kapely Devon-Perpetuum, kteří na Hornolidčanské hudební scéně působí více než čtyřicet let, skupina Šamat z Valašských Klobouk, které můžete slyšet na Vizovickém trnkobraní, muzikanti z Prahy v podání The Latecomers, hip-hopové duo Tlustej Martin a pan Jan, Janušak a Špagát.

Návštěvníci obecního dne i přehlídky kapel svou účastí a dobrovolným finančním příspěvkem podpořili nadaci Šance Olomouc O.P.S., která pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Celkový výtěžek z akcí je deset tisíc korun.

 Horní Lideč slavila svůj den                   foto: Petra Mušínská                  fotogalerie

Vrcholem celého dne byl slavnostní křest knihy o obci. Komplet knih, historické a současné, doplněné o DVD „Naše Horní Lideč" zachycující spolkový život v obci, vznikal téměř dva roky. Za částí historickou stojí Mgr. Petr Odehnal, současná kniha vznikala na základě uměleckých fotografií Ing. Jaroslava Rumánka. Padesáti minutový film je dílem profesionálů ze Studia 107.

Křtu se zhostili zástupci jednotlivých složek a tvůrci knih a filmu, v čele se starostou obce Josefem Tkadlecem. „Přeju Vám i sobě, aby naše Horní Lideč byla i nadále spokojeným místem pro život", dodal závěrem projevu starosta obce. Po slavnostním odhalení shlédli občané premiéru filmu „Naše Horní Lideč" na velkoplošné obrazovce, po níž následoval neutichající potlesk více než dvou set diváků.

 Horní Lideč slavila svůj den                   foto: Petra Mušínská                  fotogalerie

Komplet knih včetně DVD je možné zakoupit od pondělí 25. června na OÚ Horní Lideč (účetní oddělení) a v IC Horní Lideč za cenu 500 Kč. DVD samostatně za 100 Kč. Každá domácnost obdrží komplet knih včetně DVD zdarma. Výdejním místem je OÚ Horní Lideč.

Obecní den se v Horní Lidči koná každým rokem ve spolupráci Obce Horní Lideč a zástupců místních spolků.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA