Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ihned po vysazení levandulí se přes jedinou noc ztratila celá polovina z nich

date_range 29.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Levandule, ilustrační foto

Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Tímto příslovím by se dalo shrnout nedávné počínání pracovníků Technických služeb města Vsetína (TS) a následně zavrženíhodný skutek neznámého poberty.

 

Pracovníci TS před několika dny vysadili a stále ještě budou vysazovat na řadě míst Vsetína do venkovních záhonů a květináčů trvalky a letničky, které mají zkrášlit ulice Vsetína a všem jeho obyvatelům svými květy a vůní zpříjemňovat život. Jedním z těchto míst je i záhon levandulí na ulici Štěpánská na kraji parku u trati na Trávníkách.

 

„Vždycky na jaře provedeme dosadbu vymrzlých nebo suchých rostlin, popřípadě doplníme chybějící, kterou si nenechavci občas odnesou,“ uvedla pracovnice TS Jana Zvoníčková s tím, že letos se stalo něco, co vybočuje z normálu. Ihned po vysazení 20 kusů levandulí se přes jedinou noc ztratila celá polovina z nich.

Záhon levandulí na ulici Štěpánská

Kromě toho, že počínání neznámého zloděje je z morálního hlediska odsouzeníhodné, vzniká městu krádežemi rostlin i škoda finanční. „Jedna taková levandule stojí kolem 75 korun. Jen pro představu, náklady na kvetoucí Vsetín se jen v materiálu každoročně pohybují mezi 150 až 200 tisíci korun. K tomu je potřeba připočíst náklady na práci, techniku a celosezónní údržbu,“ pokračovala Zvoníčková.

 

Snaha o zkrášlení měst, nejen na Valašsku, však přesto přichází často vniveč, neboť jsou mezi námi takoví, kterým dělá potěšení květiny vytrhat, naházet je do potoka, polámat nebo je prostě ukrást.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA