Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jarní výsadba zeleně

date_range 29.Dub, 2015 featured_play_list Aktuality

 

I letos na jaře město Valašské Klobouky provádí pravidelnou obnovu zeleně a připravuje rostliny pro letní sezónu.

V rámci obnovy zeleně byly odstraněny některé nevhodné dřeviny a vysazeno celkem 20 kusů nových. Byla prořezána místa na náměstí, v Cyrilometodějské a Dlouhé ulici. Nové stromy jsou zasazeny převážně v lokalitách, kde se v minulém a letošním roce kácelo. Jedná se o listnaté a ovocné stromy a o kvetoucí keře.

   Jarní práce se naplno rozjely       foto město Valašské Klobouky

„Květiny v centru města vyvolaly v minulých sezónách pozitivní ohlasy jak od občanů, tak od návštěvníků Valašských Klobouk. Bohužel nám velká část rostlin mizí přímo ze záhonů nebo truhlíků, přesto chceme v tomto trendu pokračovat a květinovou výzdobu dále rozšiřovat. Inspirovali jsme se u partnerského města Kaysersbergu a rozhodli se využít skleník základní školy pro předpěstování letniček a trvalek, které nebudeme muset kupovat a ušetříme tím nemalé finanční prostředky," vysvětlil místostarosta Martin Janík.

„Novinkou je pořízení závěsných květináčů, které umístíme na sloupy veřejného osvětlení, začneme v dolní části náměstí," dodal Janík.

Do nově vzniklých ostrůvků podél komunikací budou přímo vysety pestré letničkové záhony.

Sandra Novotná Kollerová 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA