Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jiří Ročák získal čestné uznání za práci v neziskovém sektoru

date_range 15.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality

Valašskokloboucký výtvarník a středoškolský pedagog Jiří Ročák obdržel čestné uznání Osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje za rok 2020. Předáno mu bylo na půdě Asociace nestátních neziskových organizací Zlínského kraje, která vyzdvihla jeho dlouholetou práci pro rozvoj kultury a lidových tradic ve Valašských Kloboukách. Ocenila také jeho činnost v řadě neziskových organizací a podíl na pořádání významných výtvarných, řemeslných a dalších společenských aktivit. Do ankety jej nominovala rada města.

 

„Jméno Jiřího Ročáka je spojené s Výtvarným spolkem Vincúch, se spolkem Valašské kumštování, s Výtvarným spolkem G a také s oddílem kopané TJ Spartak Valašské Klobouky. Za jeho dlouholetým působením v neziskovém sektoru jsou vidět mimořádné výsledky v podobě celé řady výstav výtvarného umění, společných projektů s umělci z jiných regionů i ze zahraničí, kulturních akcí propagujících místní řezbáře, malíře či sochaře a dalších událostí a počinů. Jménem vedení města Valašské Klobouky bych Jiřímu Ročákovi k tomuto krajskému uznání rád pogratuloval a popřál mu do dalších všestranných aktivit mnoho energie a inspirace,“ uvedl Karel Ptáček, místostarosta města.

 

Jiří Ročák působí jako středoškolský učitel na Gymnáziu Valašské Klobouky, kde vyučuje český jazyk, výtvarnou výchovu, dějiny umění a počítačovou grafiku. Ve své výtvarné tvorbě se věnuje grafickému designu, malbě, kresbě a velkoformátové voskové batice. Vede také školní Galerii G a rovněž galerii Vincúch. Uspořádal patnáct samostatných výstav a účastnil se mnoha výstav skupinových, regionálních, celostátních a mezinárodních. Na poli umění navázal a udržuje partnerství s výtvarnými skupinami z Děčína a švédského Höganäs. Stojí nejen za multižánrovým festivalem podporujícím místní tradici výtvarného kumštu, ale také za nespočtem výstav, uměleckých setkání, kurzů krajinomalby pro studenty a dalších akcí a projektů, které obohacují kulturní život ve Valašských Kloboukách již 30 let.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA